همراهی ۸ هنرمند ایرانی با گونتر اوكر آلمانی

كرنش به حافظ به مرزهای آلمان رسید

كرنش به حافظ به مرزهای آلمان رسید به گزارش هنر شهر «گونتر اوكر» ـ هنرمند آلمانی ـ نمایشگاه «كرنش به حافظ» را همراه با هشت هنرمند ایرانی دیگر به آلمان برد.


به گزارش هنر شهر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن اعلام خبر بالا اظهار داشت: «گونتر اوکر» هنرمند آلمانی مجموعه «کرنش به حافظ» را با برداشت از خاطرات سفر اول خود به ایران به وجود آورده و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در هشت شهر ایران همچون شیراز، تهران، اصفهان، کرمان، مشهد، رشت، بوشهر و کیش به معرض نمایش گذاشته است.
مظفری افزود: اوکر بعد از نمایش آثارش در هشت شهر ایران تصمیم گرفت از هر شهر یک هنرمند را برای همراهی این پروژه هنری انتخاب و همراه نمایشگاه «کرنش به حافظ» از هر هنرمند یک اثر را در کنار آثارش خودش در مرزهای اروپا به نمایش بگذارد.
وی ادامه داد: پیش از این قرار بود نمایشگاه هشتم خرداد به آلمان برود و هنرمندان ایرانی هم اوکر را در این رویداد همراهی کنند و در کنار آثارشان در اروپا در نمایشگاه حضور یابند ولی به علت شرایط پیش آمده و مبحث همه گیری کرونا در دنیا نمایشگاه در تاریخ مقرر در آلمان برگزار می شود ولی بدون شرکت هنرمندان ایرانی.
مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به اینکه در زمان افتتاحیه نمایشگاه در آلمان اوکر و هشت هنرمند ایرانی به صورت لایو حضور خواهند داشت، اظهار داشت: این نمایشگاه در تاریخ هشتم خرداد ماه ۹۹ ( ۲۸ می ۲۰۲۰ ) در موزه گوته در دوسلدولف به نمایش درخواهد آمد ولی هنرمندان ایرانی و اوکر از راه فضای مجازی و به صورت لایو نمایشگاه را همراهی خواهند کرد.
او اظهار نمود: به دلیل شرایط قرنطینه در جای جای دنیا و شهر دوسلدولف، میهمانان برای مراسم دعوت نشده و تمام آثار و تور مجازی از نمایشگاه «کرنش به حافظ» از راه رسانه های آلمان، اتریش و سوییس به صورت زنده پخش خواهد شد. روزنامه ها هم گزارش های مفصلی را از آثار حاضر در این نمایشگاه بالخص آثار هشت هنرمند ایرانی تهیه و منتشر خواهند کرد.
مظفری در مورد هشت هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه اظهار داشت: مرتضی ترسلی از شیراز، محمد رضا یزدی از تهران، علی محبوبی صوفیانی از اصفهان، شهریار رضایی از کرمان، بابک منتظری از مشهد، عارفه آراد از رشت، فرزاد دشتی زاده از بوشهر و ندا آیتی از کیش با آثار حجم و اینستالیشن در نمایشگاه «کرنش به حافظ » در کنار اوکر خواهند بود.
او در آخر اظهار داشت: ما امیدواریم این نمایشگاه همراه هنرمندان ایرانی به تور دور اروپا برود و تمام علاقمندان بتوانند از تماشای این آثار با مبحث حافظ لذت ببرند و علاوه بر ادبیات ایران زمین با آثار هنری هنرمندان معاصر ایران هم از نزدیک آشنا گردند.
نمایشگاه «کرنش به حافظ» گونتر اوکر از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در هشت شهر ایران به نمایش درآمده و الان هشت هنرمند ایرانی هم این نمایشگاه را با آثارشان همراهی می کنند و این نمایشگاه در دور اروپا هم به نمایش درخواهد آمد.
نمایشگاه «کرنش به حافظ » هشتم خرداد ماه (۲۸ می ۲۰۲۰ ) در موزه گوته شهر دوسلدولف به معرض نمایش گذاشته می شود.1399/03/06
14:28:25
5.0 / 5
2583
تگهای خبر: شركت , موزه , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است