تجمع معترضان به حذف مجسمه روزولت

تجمع معترضان به حذف مجسمه روزولت معترضان به حذف مجسمه «تئودور روزولت» رئیس جمهور سابق ایالات متحده از مقابل موزه تاریخ طبیعت آمریكا در مقابل این موزه گردهمایی كردند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک پست، هفته گذشته خبر قطعی شدن برنامه حذف مجسمه «تئودور روزولت» رئیس جمهور سابق ایالات متحده از مقابل موزه منتشر گردید اما روز یکشنبه حدود ۱۵۰ نفر برای جلوگیری از حذف این مجسمه در مقابل این موزه شعار «تدی را نجات بدهید» و «تاریخ را نجات دهید» سر دادند.
این مجسمه یادبود «تئودور روزولت» بیست و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده را سوار بر اسب و در کنار یک مرد سرخ پوست و یک مرد آفریقایی تبار نشان میدهد و از سال ۱۹۴۰ در مقابل درب ورودی موزه طبیعت آمریکا قرار دارد.
معترضان روز یکشنبه پلاکاردهایی با جملاتی همچون «از یادبودهایمان دفاع کنید» و «اگر تاریخ را پاک نماییم نمی توانیم از گذشته درس بگیریم» در دست داشتند.
تصمیم برداشتن این مجسمه از سطح شهر نیویورک توسط مسئولان موزه ارائه شد و به دنبال آن شهردار نیویورک با این تصمیم موافقت نمود.
«بیل دبلاسیو» ـ شهردار نیویورک ـ قبل تر اعلام نموده بود: «موزه تاریخ طبیعت آمریکا درخواست حذف مجسمه «تئودور روزولت» را به این علت مطرح کرده که این مجسمه از سیاه پوستان و سرخپوستان تصویری بعنوان افرادی تحت استعمار و نژاد پست ارائه می دهد... من از این درخواست حمایت می کنم. این تصمیمی درست است و الان زمان مناسبی برای حذف این مجسمه مشکل ساز است.»
خبر حذف این مجسمه درحالی انتشار یافته که مرگ «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور مدتی است آتش اعتراضات جدیدی برای مقابله با نژادپرستی را در ایالات متحده و بعضی از کشورهای اروپایی روشن کرده است. به دنبال این اعتراضات مجسمه هایی با تاریخچه استعماری و نژادپرستی هدف حمله معترضان قرار گرفته اند.1399/04/09
13:38:16
5.0 / 5
2232
تگهای خبر: برنامه , تصویر , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است