پوراحمد:

غرق نوشتن قصه ام

غرق نوشتن قصه ام به گزارش هنر شهر كیومرث پوراحمد كه این روزها خودش می گوید در قرنطینه خانگی سخت غرق نوشتن یك قصه است، نسبت به برخی مسائل مطرح شده در خصوص واگذاری مجوزهای سریال های شبكه نمایش خانگی از سازمان سینمایی به صدا و سیما واكنش نشان داد.


کیومرث پوراحمد که این روزها و به دنبال انتشار کرونا (به گفته ی خودش مثل هفت سال از ده سال گذشته) بیشتر اوقات در خانه به سر می برد به ایسنا اظهار داشت: این روزها خبرهای شنیدم، در خصوص اینکه مقرر است، مجوز ساخت سریال های شبکه نمایش خانگی از سازمان سینمایی به صدا و سیما منتقل شود و وقتی از مدیران سازمان سینمایی هم پیگیر شدم، خیلی دقیق خبر نداشتند اما متاسفانه وقتی چنین شایعاتی شنیده ام. بسیار متاسف شدم و مطمئن هستم اگر این اتفاق بی افتد، ما بازار تماشای سریال های شبکه ماهواره ای GM را داغ کرده ایم.
او افزود: انگار مسولان محترم وظیفه جدی دارند که مردم را تشویق به دیدن شبکه های خارجی کنند. من که به جز «شهرزاد» سریال های شبکه نمایش خانگی را ندیده ام، اما نمی دانم در این سریال ها، مگر چه فیلی هوا کرده اند که مقرر است، این تصمیم نابخردانه گرفته شود.
پوراحمد اظهار داشت: شخصا معتقدم این سریالها با هر کیفیتی بهتر از این است که مردم سریال های ترکی ببینند، بهرحال امثال من که به زیرنویس عادت داریم بهترین فیلم ها و سریال های همه جهان را می گیریم و می بینم اما مخاطبی که نمی تواند با زیرنویس فیلم ببیند، بهتر است با سریال های شبکه های نمایش خانگی سرگرم شود.
این کارگردان در بخشی از این مصاحبه خاطرنشان کرد: فیلمنامه ای بسیار جذاب برای شبکه خانگی دارم که مقرر است بزودی وارد مرحله پیش تولید بشویم، این فیلمنامه دوسال به همت و با خلاقیت سارا سلطانی نوشته شده، اگر قطعی بشود که مجوز سریال های خانگی را صدا و سیما می دهد، بطور قطع این فیلم نامه را کنار می گذارم. چون نمی خواهم با دستورالعمل های و بُکن و نَکن های صدا و سیما کار کنم.
کارگردان «شب یلدا» و «قصه های مجید» در پاسخ به اینکه این روزها چه می کند؟ افزود: سخت غرق نوشتن یک قصه هستم. تاکید می کنم قصه، نه فیلم نامه. نوشتن این قصه چنان غرقم کرده که مدت هاست نه کتاب خوانده ام و نه فیلم دیده ام. نوشتن برای من که نسبت به زبان فارسی حساسیت دارم بسیار زجر آور و با نهایت وسواس انجام می شود و البته به همان میزان که زجر آور است، لذت بخش هم هست.
او درباره آخرین وضعیت اکران آنلاین فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» هم اظهار داشت: علی قائم مقامی، تهیه کننده فیلم کاملا در جریان است و چون از جانب علی مطمئن هستم خیلی پیگیر نیستم، خیالم راحت است که آقای قائم مقامی نهایت تلاشش را می کند. البته آقای شکوری مدیر و مسئول فیلمیو لطف دارند اما جناب مهدی یزدانی مدیر و مسئول نماوا خیلی به من لطف دارند و (حداقل) به مناسبتی تا همیشه مدیون ایشان هستم، آقای یزدانی مرا در جریان گذاشته اند.
منبع:

1399/04/13
23:04:02
5.0 / 5
1944
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است