معاون سازمان میراث فرهنگی عنوان كرد

اختصاص ۴۰۰ درصد منابع به گردشگری

اختصاص ۴۰۰ درصد منابع به گردشگری هنر شهر: معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اختصاص ۴۰۰ درصد منابع به حوزه گردشگری اطلاع داد.


سعید اوحدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در حوزه معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی به دستور مقام معظم رهبری یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه مناطق محروم روستایی و عشایری تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به اینكه این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی است، اظهار داشت: برابر همین مقدار، اعتبار از منابع بانكی باید تامین گردد و مجموعا ۲۴۰۰ میلیارد تومان به حوزه گردشگری و صنایع دستی تعلق گرفته است.
اوحدی اظهار داشت: با عنایت به این منابع خوبی كه تعیین شده لرستان می تواند زمینه بسیار خوبی برای جذب منابع در حوزه بوم گردی و عشایر داشته باشد چراكه یكی از سرمایه های نظام، عشایر و به خصوص عشایر لرستان هستند.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از توافق با صندوق توسعه ملی برای سال ۹۷ اطلاع داد و بیان كرد: مقرر است ۴۰۰ درصد منابع به حوزه گردشگری تخصیص یابند و در این راستا زیرساخت ها را افزایش دهیم.
او با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با وزارت صنعت و معدن اظهار داشت: برای اولین بار موفق شدیم به سامانه بهین یاب ورود پیدا نماییم و در این سیستم عرضه تسهیلات در خود استان انجام می شود؛ رییس كارگروه استاندار و دبیر آن در بخش گردشگری مدیركل میراث فرهنگی استان است كه امیدواریم فعالان این حوزه بهره لازم را از آن ببرند.
اوحدی تصریح كرد: لرستان یكی از استان های با قابلیت فراوان در حوزه طبیعی و تاریخی زاگرس است كه امیدواریم كمال استفاده را از آن ببرد چراكه در برنامه ششم توسعه گردشگری بعنوان صنعت پیشران نسبت گرفته و مقام معظم رهبری هم تاكید كرده اند كه تا افق ۱۴۰۴ تعداد گردشگران باید پنج برابر شود.
مشاور معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم شاهد توزیع عادلانه منابع استان ها باشیم.
1396/11/06
19:18:59
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: برنامه , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است