گزارشی از فعالیت آزادگان در ایام اسارت و كرونایی

گزارشی از فعالیت آزادگان در ایام اسارت و كرونایی به گزارش هنر شهر جانشین مدیرعامل موسسه پیام آزادگان اظهار داشت: انواع نمایش ها، سرودها و فعایت های فرهنگی آزادگان به صورتی مبارزه با بعثی ها به شمار می رفت و روحیه مقاومت و همدلی بین آزادگان را تقویت می كرد.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، فریبرز خوب نژاد، جانشین مدیرعامل موسسه پیام آزادگان، در نشستی با علی اکبر شیرکوند رئیس اداره ارشاد شهر تهران بیان کرد: میراث دفاع مقدس نیاز جامعه امروز است و نباید نسل جوان را از چنین میراثی و آگاهی از آن محروم کرد. در شرایط اسارت دست آزادگان و رزمندگان بسته بود. کوچک ترین کارهای فرهنگی از ممنوعیت های اسارت به شمار می رفت و سخت ترین برخوردها را به دنبال داشت، اما آزادگان در چنین محیطی فعالیت می کردند.

وی اظهار داشت: انواع نمایش ها، سرودها و فعایت های فرهنگی آزادگان به صورتی مبارزه با بعثی ها به شمار می رفت و روحیه مقاومت و همدلی بین آزادگان را تقویت می کرد. البته به سبب شرایط خاص و سخت گیری های بعثی ها کیفیت امروزی را نداشت اما میراث مهمی بود که دستگاه ها و نهادها در انعکاس صحیح آنچه به وجود آمده اهتمام شایسته ای نداشتند.

در ادامه این جلسه مرتضی جوکار، مدیر دفتر نمایندگی موسسه پیام در استان تهران، اظهار داشت: آزادگان شهر تهران به صورت شبکه ای وحدت و انسجام سال های اسارت را برای کارهای فرهنگی و انقلابی خود حفظ کردند.

وی اضافه کرد: آزادگان استان تهران قسمتی از کارهای فرهنگی خودرا در چارچوب هیئت های مذهبی به صورت مستمر برگزار می نماید و همچنان به صورت خودجوش به حیات خود ادامه می دهند. وی اشاره کرد: آزادگان فعال در حوزه فرهنگی استان تهران در مناطق خاص خود بوسیله ارتباط با دفتر موسسه فرهنگی و هنری پیام آزادگان استان تهران باتوجه به موضوع برنامه های طراحی شده با دستگاه ها و نهادهای ذی ربط همکاری می کنند و در اجرای کوشش های فرهنگی آزادگان نقش بسزایی دارند.

جوکار اضافه کرد: در روزهای کرونا قادر نبودیم رویدادهای فرهنگی را به صورت حضوری برگزار نماییم ولی حیات کارهای فرهنگی متوقف نشد و با تلاش آزادگان فعالیت ها در بستر فضای مجازی ادامه پیدا کرد. امروز رسانه بخش مهمی از جبهه فرهنگ انقلابی است و موسسه پیام آزدگان استان تهران در این امر تلاش و سرمایه گزاری نموده است.

جوکار درباره اردوگاه های جهادی آزادگان اظهار داشت: آزادگان فعال حوزه فرهنگی و هنری در روزهای سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی نمایشگاه های مختلفی در چارچوب و بسترهای گوناگون برگزار کردند.

همچنین در ادامه این جلسه فرزانه قلعه قوند، معاون پژوهشی موسسه فرهنگی و هنری پیام آزادگان، ضمن گزارشی از کارهای معاونت پژوهشی اظهار داشت: در روزهای کرونا چاپ و عرضه کتاب های موسسه متوقف نشد و کارهای بخش پژوهشی پابرجا ماند. انتشارات پیام آزادگان با وجود خصوصی بودن و عدم دریافت کوچک ترین حمایت دولتی کتاب های شایسته ای را به سبد تازه های نشر اضافه کرد.

در ادامه، علی اکبر شیرکوند رئیس اداره کل ارشاد شهر تهران، اشاره کرد: اداره کل ارشاد در چارچوب برنامه «چهل جرعه از دفاع مقدس» که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس طراحی شده است درصدد است تا با نهادهای فعال دیداری تنظیم کرده و در جلسه ای با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دغدغه های خودرا بیان کند. شیرکوند اضافه کرد: همین طور در تلاشیم تا دستاوردهای دفاع مقدسی موسسه پیام آزادگان را در برنامه های شبکه تهران به شهروندان معرفی نماییم.

شیرکوند تاکید کرد: ما در حال برنامه ریزی و تلاش هستیم تا بتوانیم با برگزاری کارگاه ها و برنامه های مهارت محور آزادگان را در امور فرهنگی یاری نماییم.

در پایان، علی اکبر شیرکوند، مدیر ارشاد شهر تهران، و صمد مومنی، جانشین مدیر ارشاد شهر تهران، و محمدرضا علیزاده، مدیر روابط عمومی، از نخستین کتابخانه تخصصی آزادگان و بانک جامع اطلاعاتی موسسه پیام دیدن کردند.

منبع:

1399/06/24
13:59:54
5.0 / 5
1388
تگهای خبر: برنامه , دستگاه , شبكه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است