المپیاد فیلم سازی نوجوانان برگزیدگانش را شناخت

المپیاد فیلم سازی نوجوانان برگزیدگانش را شناخت به گزارش هنر شهر آیین اختتامیه چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مركز نوآوری صبا برگزار گردید و برگزیدگان این دوره المپیاد در دو بخش ایده و فیلم معرفی گشتند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، آیین اختتامیه چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان اول آبان ماه در مرکز نوآوری صبا در تهران برگزار گردید.
بر طبق این خبر، در ابتدای این مراسم بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، تیزری از روند برگزاری این دوره المپیاد پخش گردید و هستی نصیری نوازنده، موسیقی آغازین برنامه را به صورت زنده اجرا کرد.
علیرضا تابش دبیر جشنواره در مراسم پایانی المپیاد چهارم طی سخنانی عنوان کرد: این آغاز، راه المپیاد است و تازه راه خویش را آغاز کرده است. سال قبل برای مهین جواهریان بزرگداشت گرفتیم و سال جاری برای دو عزیز دیگر (ابراهیم فروزش و کامبوزیا پرتوی) بزرگداشت برگزار خواهیم کرد. این کار با این هدف صورت می گیرد که شما با راه این عزیزان آشنا شوید. حس و حالی که شما در این دوره با اساتید داشتید، خوب بود. اما این حس مانند سال ها گذشته نیست اما وجد آقای حسن پور و تلاش آقای رمضانی و دیگران را دیدم.
وی در ادامه تصریح کرد: هدف اصلی المپیاد استعدادیابی است و ادامه این راه در انجمن سینمای جوانان صورت می گیرد و به صورت حرفه ای وارد این عرضه می شوید. اگر شما سینما را رها کنید، ما شما را رها نمی نماییم، می خواهیم شما پس از فیلمساز شدن برای حمایت گرفتن سوی ما بیایید و به سمت سینمای حرفه ای حرکت کنید و به مدارج بالاتر برسید. امیدوارم امیدی که شما در این دوره به ما دادید، ادامه دار باشد و پرنشاط ادامه دهید.
حبیب ایل بیگی؛ دبیر المپیاد در این مراسم بیان نمود: روزی که قرار شد المپیاد را آنلاین برگزار نماییم تصور این شور و هیجان را نداشتیم اما اتفاق خوبی بود که در برگزاری این المیپاد افتاد. انرژی نوجوانان به ما توان بیشتری داد تا حتی اگر کرونا هم اجازه برگزاری مراسم به ما ندهد، برنامه را به صورت برخط ادامه دهیم و خللی در برگزاری ایجاد نشود. از همکارانم در انجمن سینمای جوان تشکر می کنم که این المپیاد را برگزار کردند. با یک سوم همکاران پارسال المپیاد را برگزار کردیم. برای همه آرزوی سلامت دارم.
مدیر المپیاد فیلمسازی نوجوانان تصریح کرد: ما هنوز برای برگزاری المپیاد نهادی نداریم. اگر امکانی فراهم گردد که این فقط یک رویداد نباشد و نوجوانان با استعداد با دوره ها در طول سال به محتوای موثر دسترسی داشته باشند اتفاق خوبی می افتد. جواد هاشمی و منتورها و مربیان دیگر تا لحظه آخر با بچه ها کار می کردند. امیدوارم این روند ارتباط ادامه پیدا کند.
او اظهار داشت: می توان بچه ها را جمع کرد و هر چند وقت یک مرتبه با آنها در ارتباط بود. قرار شد شرایط تولید هر هشت ایده با نظارت اساتید و همکاری شورای سیاست گذاری فراهم گردد. کم و کیف آن هنوز مشخص نمی باشد، اما ایده ها با حمایت ساخته می شوند. ما در فارابی اگر فیلمسازان به درجه سنی نرسیده و مدارج را طی نکرده باشند، از آنها حمایت نمی نماییم بلکه باید پخته شوند. امیدوارم از میان شما نوجوانان فیلمسازان خوبی وارد سینمای کودک و نوجوان شود. واقعیت این است که ما در این عرصه کمبود فیلمساز جوان داریم.
در این مراسم برای اهدای جوایز نوجوانان شرکت کننده حضور نداشتند و مربیان آنها این جوایز را تحویل گرفتند؛
***برگزیدگان چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور
جوایز بخش فیلم:
_ مدال برنز تعلق گرفت به «ریحانه تاتاری» برای فیلم «کرونا دم در خانه در کمین است» از گرگان عضو گروه عاشق که از «نواب محمودی» برای دریافت مدال المپیاد دعوت شد.
_ مدال برنز تعلق گرفت به «مهشاد سعادت» برای فیلم « ای کاش مدرسه ما» از شهر پردیس عضو گروه مارول؛ از «بیژن میرباقری» دعوت شد برای دریافت مدال المپیاد.
_مدال نقره تعلق گرفت به «پوکابد رحمانی» برای فیلم «جادوی خواندنی» از قزوین عضو گروه حافظ، از «عادل تبریزی» دعوت شد برای دریافت مدال.
_مدال نقره تعلق گرفت به «ایلیا رمضانی» برای فیلم «فضای زندگی» از بوشهر عضو گروه سینمایی، از «حافظ آهی» دعوت شد برای دریافت مدال.
جوایز بخش ایده:
_مدال برنز تعلق گرفت به ایده گروهی «آپدیت» از گروه مارول به سرپرستی بیژن میزباقری و فریبرز آهنین.
_مدال برنز تعلق به ایدگرفت به گروهی « همسایه » از گروه حافظ به سرپرستی سیروس حسن پور و عادل تبریزی.
_مدال برنز تعلق گرفت به ایده گروهی «سیمرغ» از گروه پیام ها به سرپرستی ابوالفضل جلیلی و میر عباس خسروی نژاد.
_مدال برنز تعلق گرفت به ایده گروهی «بازمانده» از گروه بچه زرنگ به سرپرستی حامد جعفری و تی یام یابنده.
_مدال برنز تعلق گرفت به ایده گروهی «رکاب» از گروه باحال ها به سرپرستی مهین جواهریان و شهلا پور آرین.
_مدال نقره تعلق گرفت به ایده گروهی «شکلات» از گروه عاشق، منتور: سیدجواد حسینی و مربی: نواب محمودی- برای ایده درخشان طرح درست به موضوع: توجه به تنهایی و اندوه نسل نوجوان و توجه به همدلی.
_مدال نقره تعلق گرفت به ایده گروهی «ایده سرگین غلطان» از گروه هم سینمایی، منتور: وحید گلستانو مربی: حافظ آهی- بخاطر نگاه کاملا نو و تازه به محیط زیست و توجه به مبحث کمتر دیده شده به بخشی از آلودگی زیست محیطی.
_مدال طلا تعلق گرفت به ایده گروهی «هاف تایم» از گروه نقاب، منتور: غلامرضارمضانی و مربی: مهدی رضایی- بخاطر طراوت ایده، جسارت در بیان و شخصیت های اکتیو.
_مدال طلای چهارمین المپیاد فیلمسازی کشور در بخش فیلم تعلق گرفت به انیمیشن«کاج» به کارگردانی خانم« معصومه توتاخانه» از مراغه عضو گروه عاشق از هاشمی دعوت شد برای دریافت مدال.
منبع:

1399/08/01
21:34:20
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: آنلاین , انیمیشن , برنامه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است