طراحی جنجالی از مسیح (ع) شاید اثر داوینچی باشد

طراحی جنجالی از مسیح (ع) شاید اثر داوینچی باشد به گزارش هنر شهر یك محقق ایتالیایی مدعی است، طراحی جدیدی از مسیح (ع) كشف كرده كه توسط «لئوناردو داوینچی» خلق شده است.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا و به نقل از آرت‎ نت، یک محقق ایتالیایی مدعی است طراحی جدیدی از مسیح (ع) کشف کرده است که می تواند به تردیدها درباره اصالت تابلو «سالواتور موندی» اثر «لئوناردو داوینچی» قوت ببخشد.
داستان از اینجا آغاز شد که یک مجموعه دار خصوصی در «لکو» طراحی با گچ قرمز به «آنالیسا دی ماریا» یک محقق آثار «داوینچی» و از اعضای مرکز یونسکو در فلورانس نشان داد. «دی ماریا» بلافاصله بعد از مشاهده این طراحی این اثر را بعنوان یکی از آثار «لئوناردو داوینچی» شناسایی کرد.
این محقق در گفت و گو با یک نشریه محلی بیان نمود: « این چهره حقیقی «سالواتور موندی» است. این طراحی تمامی خصوصیت های طراحی های «لئوناردو» را در برگرفته است. این اثر زبان «لئوناردو داوینچی» است و بسیار هم صریح و بلند صحبت می کند.»
این محقق همینطور اعتقاد دارد بین این طراحی جدید و خودنگاره مشهور «داوینچی» شباهت های بسیاری وجود دارد، چونکه هر دو این طراحی ها چهره سوژه نقاشی را در نمای سه رخ به تصویر می کشند.
خودنگاره مشهور «داوینچی»


منبع:

1399/08/30
16:57:59
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: تصویر , طراحی , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است