روایت آلبرت كوچویی از اخبار رسانه های جهان

انتخابات آمریكا هنوز دغدغه رسانه های جهان است

انتخابات آمریكا هنوز دغدغه رسانه های جهان است به گزارش هنر شهر آلبرت كوچویی، گوینده پیشكسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می كند. مهمترین اخباری كه امروز كوچویی به آنها پرداخته است، افزایش آرای جو بایدن در انتخابات آمریكا، اصرار ترامپ برای وجود تقلب در این انتخابات و مهم تر از همه بلایی است كه كرونا بر سر جهان آورد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز یکشنبه (دوم آذر ماه ماه) به شرح زیر است:
همچنان انتخابات آمریکا خیلی از رسانه های جهان را درگیر کرده است.
«فایننشال تایمز» نوشته است: ترامپ در جنگ بعد از انتخابات، همه شیوه های زمینی را سوزاند و باد هوا کرد.
«گاردین» هم نوشته است: ترامپ، بیهوده، دل به آخرین ایستگاه برای به هم ریختن این نتیجه آرا بسته بود. جورجیا هم رای به جو بایدن داد.
«ایندیپندنت» گفته است: دیدار ترامپ با رهبران جمهوری خواه در کاخ سفید، برای آرای میشیگان، حاصل نومیدسازی برای رئیس جمهوری داشت.
«اکونومیست» نوشته است: پذیرفتن نتیجه نومیدساز انتخابات، بخش کلیدی دموکراسی است. ترامپ، این را ندانست؛ جمهوری خواهان باید آنرا بفهمند.
«اکونومیست» در ادامه گفته است: با بیرون کشیدن نیروهای آمریکا در افغانستان و شیوع بیماری کووید_۱۹، رقابت های تولید واکسن این بیماری و بدهی کشورهای فقیر شاید از مهمترین چالش های جو بایدن باشد، اما مهم ترین چالش او باید رفتار آمریکا با چین باشد. البته اگر تا آن هنگام ترامپ، شکست خویش را پذیرفته و تن به ترک کاخ سفید بدهد. ترامپ فناوری چین را تهدیدی برای آمریکا دانست و با آن جنگید و بگونه ای بر سر ارتباطات جی ۵ با متحدان اروپایی اش در ستیز بود.
از طرفی روزنامه «لوفیگارو» در فرانسه و «اکونومیست» در انگلیس نگاهی به سال ۲۰۲۰ دارند. «لوفیگارو» در گزارشی با عنوان «۲۰۲۰ سال بی سر و سامانی و سیل بی امان کووید_۱۹» نوشته است: داستان بزرگ همه گیری، بی کاری تروریسم و تغییرات آب و هوایی بود و اینکه خیلی از جوان ها احساس درماندگی و حتی بی بند و باری را تجربه کردند. تنها خلاقیت و تعهد آنها را مقاوم و ایستا ساخت.
«اکونومیست» هم در این حوزه نوشته است: ۲۰۲۰ سالی که نبود هر آن چه می توانست باشد، به سال ۲۰۲۱ پرتاب کرد. المپیک ۲۰۲۰، اکسپو ۲۰۲۰ تنها فوتبال اروپا بود که توانست، رویای پرشور ماندن را زنده نگاه دارد.
* در حاشیه خبرها:
«ال پائیس»، روزنامه اسپانیایی نوشته است: تصور کنید که ۹۰۰ هزار کهکشان راه شیری را به یکدیگر در یک خط بچسبانید. این مقدار اندازه در ازای جهان هستی است. دانشمندان می گویند، در فضا اجرامی هستند که قابل دیدن نیستند، این یعنی که نور آنها قادر به رسیدن به ما نیست. پس عالم بزرگ تر از آن چیزی است که قادر به دیدن و اندازه گیری آن هستیم. تا سال ۱۹۲۰ تصور می شد کهکشان راه شیری در عالم یگانه است. اما تلسکوپ فضایی هابل نشان داد که چنین نیست. ازاین رو تا کشف ابزار قدرتمند دیگر برای دیدن عالم قادر به تخمین دقیق بزرگی آن نخواهیم بود.1399/09/02
20:50:13
5.0 / 5
913
تگهای خبر: رادیو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است