با برگزاری ۲ كنسرت؛

اجراهای آنلاین موسیقی ایرانی به پایان رسید

اجراهای آنلاین موسیقی ایرانی به پایان رسید به گزارش هنر شهر دومین دوره کنسرتهای آنلاین موسیقی ردیف دستگاهی ایران شامگاه یکشنبه سی ام آذرماه در تالار رودکی تهران به پایان رسید.به گزارش خبرگزای مهر، در آخرین شب از دومین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی، شامگاه یکشبنه ۳۰ آذرماه ۲ گروه موسیقی در تالار رودکی اجرا کردند.
برنامه نخست، اجرای حمید خوانساری نوازنده عود، حمید کریمیان نوازنده عود و صبح ملکی نوازنده دوایر و بندیر در ساعت ۲۱ بود که ابتدا یک قطعه در آواز دشتی اجرا کردند و سپس حمید خوانساری به تک نوازی ساز عود پرداخت. اجرای قطعه «ابر»، «تیهو» و «کاروانسرا» و تک نوازی عود حمید کریمیان بخش های دیگر این اجرا بود.
دونوازی پریچهر خواجه نوازنده قانون و فرهاد صفری نوازنده تنبک آخرین برنامه دومین دوره کنسرتهای آنلاین موسیقی دستگاهی در ساعت ۲۲ یکشنبه ۳۰ آذرماه بود که در این برنامه سه قطعه سازی و یک قطعه آوازی اجرا شد.
پریچهر خواجه نوازنده قانون درباره این اجرا اظهار داشت: سه قطعه سازی و یک قطعه آوازی از ساخته های خودم را در این برنامه اجرا می نماییم. برگزاری این کنسرت ها در این شرایط برای موزیسین ها اتفاق خوب و خوشایندی است چون می توانند خودشان را محک بزنند.

وی درباره آموزش آنلاین موسیقی بیان نمود: تدریس آنلاین موسیقی ابتدا سخت بود ولی هم اکنون برای هنرجو و استاد کمی عادی تر شده است. به هر حال موسیقی مبحث عملی و پراحساسی است و ارتباط و تعامل هنرجو و استاد در کلاس آنلاین به شکل دیگری شکل می گیرد.
دومین دوره کنسرتهای آنلاین موسیقی دستگاهی با هشت اجرا با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی ۲۷ تا ۳۰ آذر در در تالار رودکی برگزار گردید.
نخستین دوره کنسرتهای آنلاین موسیقی دستگاهی هم با اجرای پنج گروه موسیقی با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی ۱۶ تا ۲۰ مرداد و اولین دوره کنسرتهای آنلاین موسیقی نواحی با هشت اجرا با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری و توسط انجمن موسیقی ایران ۲۳ تا ۲۶ مردادماه برگزار گردید.


منبع:

1399/10/01
14:19:44
5.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است