جلد دوم رسانه های برون مرزی در جهان منتشر گردید

جلد دوم رسانه های برون مرزی در جهان منتشر گردید جلد دوم کتاب «رسانه های برون مرزی در جهان» به همت واحد پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی صدا و سیما منتشر گردید.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، جلد دوم این کتاب با پیش گفتاری از پیمان جبلی، معاون برون مرزی صدا و سیما و با قلم ولی کوزه گر کالجی، حسن عابدینی، الهام عابدینی، بهنام خسروی و برهان حشمتی، تحت نظارت علمی دکتر احمد کاظمی و با ویرایش ادبی محمد روحی در ۱۷۰ صفحه چاپ شده و به رسانه های برون مرزی کشورهای روسیه، انگلستان، امارات متحده عربی و جمهوری آذربایجان اختصاص دارد.
در معرفی این کتاب عنوان شده است: «حمایت های مالی، فنی، سیاسی و حقوقی دولت ها و مجالس قانونگذار آنها از کارهای رسانه ای برون مرزی کشور خود»، «اختصاص بودجه و اعتبارات ویژه»، «ساختار سازمانی شبکه های برون مرزی کشورهای فوق الذکر و شیوه های انتقال پیام» و «میزان بهره برداری از رسانه های نوین و فضای مجازی در رسانه های برون مرزی رقیب» مطالبی هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

در جلد اول کتاب «رسانه های برون مرزی در جهان» رسانه های برون مرزی هفت کشور آمریکا، آلمان، فرانسه، ژاپن، ترکیه، قطر و عربستان سعودی مورد واکاوی و تحقیق قرار گرفته بود.
واکاوی کارهای رسانه های برون مرزی در کشورهای جهان که در این دو جلد کتاب به آنها پرداخته شده است، نشان میدهد که رسانه های برون مرزی ضمن این که زبان گویای دیپلماسی عمومی کشورشان هستند، ولی در اغلب موارد مواضعی قاطع تر از دیپلماسی رسمی دارند. همین طور این رسانه ها توجه ویژه ای نیز به جذب مخاطب بوسیله ساخت سریال های فاخر، مستندهای دارای درجه کیفی «الف»، بهره گیری از همه روش های نوین پخش، ترویج زبان کشور مبدا، تبلیغ جاذبه های گردشگری و معرفی ایدئولوژی، فرهنگ و تمدن آن کشور دارند.

دانشجویان و علاقه مندان به موضوعات پژوهشی در حوزه رسانه برای دسترسی سهل تر به هر دو جلد کتاب «رسانه های برون مرزی در جهان» و سایر عناوین پژوهشی مرتبط می توانند به آدرس http: //imrl.arc.irib.ir و نیز سایت پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی به آدرس http: //arc.irib.ir مراجعه کنند.1399/10/27
18:47:47
0.0 / 5
851
تگهای خبر: پژوهش , سایت , سریال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است