اما و اگرهای اكران مردمی جشنواره فیلم فجر در سال كرونا زده

اما و اگرهای اكران مردمی جشنواره فیلم فجر در سال كرونا زده هنر شهر: جشنواره سی ونهم فیلم فجر در تدارک برگزاری در سومین سطح خود، یعنی اکران مردمی است تا با ظرفیتی محدود پذیرای مخاطبان در تهران و بعضی دیگر از استان های کشور باشد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، چند روز قبل حسین انتظامی - رئیس سازمان سینمایی - ابراز امیدواری کرده بود تا با مهیا شدن شرایط کشور، سینماهای مردمی هم به جشنواره فیلم فجر اضافه شوند و روز گذشته، کیانوش جهانپور - رئیس مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - نیز با اعلان اینکه «این انتظار که جشنواره مانند سالهای قبل اجرا شود طبیعتا وجود ندارد»، اظهار داشت: بااینکه بواسطه محدودیت هایی که اعمال شده، شرایط مبتلایان و مرگ ومیر ناشی از کرونا با نزدیک شدن به روزهای برگزاری جشنواره بهبود پیدا کرده است اما نکته مهم آنست که این مساله وجهی شکننده دارد و این شکنندگی در اوضاع، این هشدار را باقی می گذارد که رعایت پروتکل های بهداشتی، شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی باید صورت بگیرد پس جشنواره امسال تفاوت عمده ای با کلیه ادوار گذشته خود دارد.
وی در این راستا اشاره کرد: استدعایی که از مردم داریم آنست که در جشنواره فیلم فجر بعنوان مهم ترین رخداد سینمایی کشور با رعایت اصول و سفارش نامه های بهداشتی شرکت نمایند و همزمان از این جشنواره و رویداد استفاده کافی را ببرند.
طبق پیگیری ایسنا، اجازه برگزاری جشنواره در سطح سوم و برای حضور مردم فعلا به صورت شفاهای صادر شده و هفته آتی در صورت صدور مجوز کتبی برگزاری بخش مردمی جشنواره قطعی می شود.
با این حال ستاد برگزاری جشنواره همانند آنچه برای سطح دوم یعنی حضور اصحاب رسانه و منتقدان پیش بینی کرده بود، مقدماتی را برای حضور احتمالی مردم هم تدارک دیده است و گویا سینماهای زیادی متقاضی شرکت در اکران مردمی جشنواره هستند. همچون حوزه هنری که بطور رسمی در این زمینه اعلام آمادگی کرده و حضور بیش از 30 هزار تماشاگر را در دو هفته اخیر و بعد از بازگشایی 40 سالن سینما گواه این دانسته که می توان در امتداد ماهیت اصلی جشنواره فجر مطابق با استانداردهای بهداشتی میزبان مخاطبان بود.
البته در دو هفته گذشته سینماها با ظرفیت 50 درصد بازگشایی شدند ولی بنظر می رسد در جشنواره فجر با ظرفیتی کمتر از 50 درصد امکان حضور مردم مشتاق شرکت در جشنواره مهیا شود. ضمن اینکه در صورت صدور مجوز برای برگزاری بخش مردمی در تهران، در استان هایی که سینماها شرایط بازگشایی داشته اند نیز جشنواره برگزار می شود.
به این ترتیب بعد از گمانه زنی های گوناگون برای چگونگی برگزاری جشنواره سی ونهم فیلم فجر دراین سال کرونائی، این رویداد در هر سه سطح پیش بینی شده برگزار می گردد و جای طرح پرسش هایی وجود دارد همچون اینکه آیا مردم باتوجه به شرایط فعلی، از فیلم های جشنواره فجر استقبال می کنند؟ آیا راهی برای کنترل افرادی که در جشنواره بلیت دارند پیش بینی شده است؟ با توجه به این که جشنواره فجر همیشه علاقه مندان و مخاطبان خاص خودرا داشته، در صورت ازدحام احتمالی کسانی که موفق به خرید بلیت نشده اند چه اقدامی برای کنترل شرایط انجام خواهد شد؟
منبع:

1399/11/01
12:16:39
0.0 / 5
940
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است