داوری شهری كه من دوست دارم به اتمام رسید

داوری شهری كه من دوست دارم به اتمام رسید هنر شهر: دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک اعلام نمود آثار برتر دومین دوره مسابقه نقاشی شهری که من دوست دارم ضمن نمایش در یک نمایشگاه، امکان اجرا در سطح شهر را پیدا می کنند.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، الهام فخاری دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک ضمن اشاره به آخر مرحله داوری آثار ارسالی توسط کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۴ سال در دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» اظهار نمود: هدف از این مسابقه آشنایی جامعه شهری با آرزوها و نوع نگاه کودکان به شهرشان است.
این عضو شورای شهر تهران با تکیه بر اینکه تجربه دوره قبل مسابقه نشان داد کودکان نگاهی دقیق، آگاهانه و منتقدانه به شهر دارند و به خوبی فرصت ها و تهدیدها را در شهر می شناسند، اضافه کرد: با اقداماتی که در این دوره از مدیریت شهری در حوزه شهر دوستدار کودک صورت گرفته است، شاهد همگرایی و تعامل بیشتر بین ارگان های ذیربط با مبحث کودکان هستیم که از آن جمله همکاری آموزش و پرورش استان تهران و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برگزاری این مسابقه است.
دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک بیان نمود: این دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» به علت همزمانی با انتشار کرونا و محدودیت های کودکان و نوجوانان در تعامل با مدرسه و دوستانشان و همچنین به علت محدودیت حضورشان در شهر، با عنوان «شهری که من دوست دارم از پشت پنجره خانه مان ببینم» برگزار شد و حدود ۱۴۸۵۰ اثر از راه سایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سامانه شاد آموزش و پرورش برای دبیرخانه مسابقه ارسال شد.
به گفته وی، دوره نهایی داوری با حضور استادانی همچون ایرج طهماسب، جمال اکرمی، آتوسا صالحی، حدیثه قربان و محمدعلی بنی اسدی در مورخ ۱۸ دی به پایان رسید.
رئیس کمیته هنر شورای شهر تهران همینطور خبر داد: آثار منتخب این مسابقه یکم بهمن ماه در نمایشگاهی که به صورت حضوری برگزار می شود، به نمایش در می آیند و همینطور مورد تجلیل مدیران شهری قرار خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به اینکه باید کودکان در شهر حضوری فعال و مؤثر داشته باشند چونکه ساختن شهرها و کشورمان بزودی به دست آنها ممکن خواهد بود، تصریح کرد: کودکان در این نقاشی ها، دریافت، پردازش و دلبستگی هایشان به شهر و آرزوها و خیال پردازی شان درباره آینده شهر را به تصویر کشیده اند. باید این نقاشی ها را به مثابه سندهای شهری و شهروندی بدانیم، از داده های آنها بهره بگیریم و بازخوردهای مان به شهر، شهروندان و زندگی گروهی را دگرگون نماییم تا زمینه شکوفایی توانایی های کودکان و بهبود عادلانه زیرساخت های شهرمان فراهم شوند.
فخاری در انتها اظهار داشت: به دنبال این هستیم که آثار منتخب در دوره زمانی مناسب در چند مرحله در سطح شهر تهران اکران شوند.

1399/11/06
14:38:04
0.0 / 5
921
تگهای خبر: آموزش , تصویر , دبیر , دبیرخانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است