موسیقی فجر ۳۶ در آینه مهر؛

بررسی چشمداشت های یك رویداد ملی در جشنواره موسیقی فجر

بررسی چشمداشت های یك رویداد ملی در جشنواره موسیقی فجر هنر شهر: معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر پیامی را منتشر نمود.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر پیامی را منتشر نمود.
در متن پیام سید محمد مجتبی حسینی آمده است:
هوالسمیع
موسیقی؛ کشف آهنگین کرامات خلقت و هم نوایی در ستایش جمعی مخلوقات است. هنری کهن که قدم به قدم تاریخ را پشت سر گذاشته و با گرانمایه گنجینه ای به روزگار ما رونق بخشیده است. زبان زنده موسیقی؛ مستغنی از کلمات و مشحون عباراتی است که بی هیچ ترجمانی بر صحیفه دل نگاشته می شوند.
میراثِ مُعظم موسیقی در هر کجای جغرافیای جهان، نعمتی است که از باد و باران گزندی نخواهد یافت که به اعجاز ارجمندانِ این هنر، مَجال دانستن وُ توانستن و هم قدمیِ آمدگان وُ نوآمدگان باقی است. غنیمتی که حتی به روزگار ناخوشِ بلا و اوقاتِ ناچارِ دوری، به خوش احوالی موسیقی و خوش وقتی اهالی اش چشم دارد.
سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر؛ بانگِ بلندِ بیایید بیایید است؛ دعوتی دور وُ نزدیک که به سودای سلامتی هنرمندان و هنردوستان، متفاوت تر از هر دوره رقم می خورد. این فاصله، یادآور «خدا گر ز حکمت ببند دری» و این تقرّب، مصداقِ «ز رحمت گشاید درِ دیگری» ست که به تدبیر متولیان و به موهبت ساز و کار شبکه های ارتباطی، جمعیت مشتاق بیشتری از این ضیافت متنعم اند که امیدوارم این توان و توشه، به سلامت و سعادت هنرمندان و رضایت مخاطبان ختم گردد.
در این دوره، «جایزه باربد»، فرصت داوری و انتخاب آلبوم های منتشر موسیقی و «جایزه ترانه» تاکیدی بر این توان موسیقایی و ترتیب وضعیت و تربیت ترانه سرایان خواهد بود.
امید می رود به مشورت استادان و کارشناسان و هنرمندان و در همراهی همکارانم، چشم داشت ها و چرایی ها و چگونگی های جشنواره بررسی گردد و رهیافت ها و راهکارهای شایسته ای، در جهت معرفی سرمایه ثمین موسیقی کشور، تمهید شود.»

1399/11/27
14:47:01
0.0 / 5
787
تگهای خبر: آهنگ , جشن , جشنواره , دبیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است