مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان مطرح كرد:

استفاده از ظرفیت پایگاه های مقاومت در گردآوری اسناد شهدا

استفاده از ظرفیت پایگاه های مقاومت در گردآوری اسناد شهدا لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیجی برای گردآوری اسناد و اطلاعات در رابطه با شهدا و دفاع مقدس، اظهار داشت: یک پایگاه مقاومت در حوزه استحفاظی که یک حوزه کوچکی هم هست شهدا را سریع شناسایی و همه اطلاعاتی که می خواهیم به دست می آورند.


محسن رشیدی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس حماسه های بی بدیلی خلق کردند که برای حفظ آنها باید اسناد و خاطرات در رابطه با شهدا و رزمندگان جمع آوری و ثبت گردد.
وی ضمن اشاره به راه اندازی کمیته جمع آوری اسناد و آثار دفاع مقدس ذیل کنکگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، اضافه کرد: ما باید برای جمع آوری اسناد وحدت رویه داشته باشیم و با همگرایی و یک خرد جمعی تلاش مان بر این باشد که آنچه را که می توان جز اسناد به شمار آورد، جمع آوری و دسته بندی نماییم که بعدها مجبور نباشیم برای رفع نواقص، به عقب برگردیم.
رشیدی افزود: برای جمع آوری اسناد باید موانع سر راهمان را برداریم و با یک سرعت مطمئنه روند کار را پیش ببریم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به اینکه لرستان ۶۳۰۰ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: این شهدا از اقشار مختلف مانند دانشجو، دانش آموز، سپاهی، ارتشی، هلال احمر و همه ادارات و نیروهای مردمی بوده اند.
وی با ابراز تأسف از تعلل و کوتاهی در گردآوری اسناد و آثار دفاع مقدس، اظهار داشت: همه و همه از هر قشر و صنفی که هستیم، شهدای عزیزی تقدیم انقلاب کرده ایم و تازه بعداز ۳۲ سال به این فکر افتاده ایم که این آثار را جمع آوری نماییم.
رشیدی تاکید کرد: برپایه آمار، از سال قبل تا مردادماه سال جاری ۱۵ هزار مادر و پدر شهید را از دست داده ایم که به معنای ۱۵ هزار کتاب و روایت است که متأسفانه از این موقعیت استفاده نکردیم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر استفاده از ظرفیت پایگاه های بسیجی برای گردآوری اسناد و اطلاعات در رابطه با شهدا و دفاع مقدس، بیان نمود: مگر ما در ارتش، ناجا و سپاه چه تعداد نیروی کادری داریم که در جمع آوری اسناد به ما کمک کنند، اما یک پایگاه مقاومت در حوزه استحفاظی که یک حوزه کوچکی هم هست شهدا را سریع شناسایی و همه اطلاعاتی که می خواهیم به دست می آورند.1399/12/02
10:14:48
0.0 / 5
688
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است