تدارك ویژه شبكه مستند در نوروز ۱۴۰۰

تدارك ویژه شبكه مستند در نوروز ۱۴۰۰ به گزارش هنر شهر شبکه مستند سیما نوروز ۱۴۰۰ با پخش گلچینی از جدید ترین مجموعه مستندهای ایرانی و خارجی بینندگان خویش را همراهی خواهد نمود.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، با نزدیک شدن به ایام نوروز و تعطیلات عید، شبکه مستند سیما ویژه برنامه های گوناگونی را برای پخش از این شبکه تدارک دیده است تا مخاطبان رسانه ملی که سال جاری به سبب شیوع ویروس کرونا کمتر به سفر می روند، برنامه هایی متنوع ببینند.
این ویژه برنامه ها در ۲ بخش تولیدی و تامینی است که جدول پخش نوروزی فروردین ۱۴۰۰ را به خود مختص کرده است.
گروه تولید شبکه مستند در نوروز ۱۴۰۰ پخش مجموعه مستندهای تولیدی «رخ»، «چجوری»، «تاج زاگرس»، «طبیعت وحشی» و «عروس ایران» بینندگان خویش را در نظر گرفته است.
«رخ» با هنرمندان پیشکسوت، میهمان نوروزی شبکه مستند
مجموعه مستند تلویزیونی «رخ» که محصول ویژه شبکه مستند سیما در روزهای نوروز به حساب می آید، چند سالی است که میهمان نوروزی خانه های ایرانی ها است. این مجموعه مستند در گفتگو با بازیگران سینما و تلویزیون، کارگردانان و هنرمندان عرصه های مختلف به آثار و زندگی آنان می پردازد.
در سری جدید این مجموعه که نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن می رود با چهره های هنری مانند مسعود فروتن، عبدالرضا اکبری، محمد فیلی، جلال الدین معیریان، علیرضا زرین دست، مهری شیرازی، غلامرضا آزادی، بهزاد عبدی، حسین زندباف، محمد فوقانی، شاهد احمدلو، اسحاق خانزادی و... گفتگو شده است.
فصل جدید «رخ» به تهیه کنندگی مازیار هاشمی در ۱۱ قسمت تولید شده و از ۳۰ اسفند هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه مستند می رود.
تاریخ و فرهنگ آذربایجان را در «تاج زاگرس» ببینید
سریال مستند گردشگری، ایرانگردی «تاج زاگرس» دیگر ویژه برنامه شبکه مستند سیما به مناسبت نوروز ۱۴۰۰ است که به تهیه کنندگی میترا روحی منش و کارگردانی یاسر طالبی تولید شده است.
این مجموعه مستند جاذبه های طبیعی استان آذربایجان غربی را به تصویر کشیده و تلاش می کند ایرانی ها را با تاریخ، فرهنگ، مناطق دیدنی، آشپزی، غذاها و دیگر جذابیت ها و سنت های این سرزمین آشنا کند.
مستند «تاج زاگرس» در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای تهیه شده است که در هر بخش مهدی خلیلی بعنوان راوی زندگی روزمره، فرهنگ و آداب مردم شهر و روستاهای مختلف این منطقه را به تصویر کشیده است. این مجموعه از ۳۰ اسفند هر شب ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۵ است.
یادگیری مهارت های کاربردی زندگی در «چجوری»
مجموعه مستند «چجوری» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدعلی(پرهام) عمرانی، تولید شبکه مستند در نوروز ۱۴۰۰ است. این مستند سریالی مهارت های ساده و در عین حال کاربردی زندگی را به زبانی عامه پسند آموزش می دهد تا مخاطبان را به انتخاب درست سوق دهد.
«چجوری» با روایتی ماجراجویانه به ما کمک می نماید تا بفهمیم چجوری مواد غذایی نظیر برنج، میوه، چای، خرما، زعفران و... را با کیفیتی خوب بخریم و یا چگونه یک خواب خوب را تجربه نماییم. شعار برنامه «چجوری» این است؛ «امیدواریم با دیدن برنامه ما وقت بیننده تلف نشود.»
مجموعه مستند «چجوری» در ۱۳ قسمت تولید شده و از ۳۰ اسفندماه هر روز ساعت ۱۷: ۳۰ روی آنتن شبکه مستند می رود. این مجموعه تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
مستندساز ایرانی حیات وحش بکر کشورمان را نمایش می دهد
شبکه مستند سیما در نوروز ۱۴۰۰ با ساخت مجموعه مستند «طبیعت وحشی» به استقبال مخاطبانی رفته است که به مستندهای حیات وحش و محیط زیستی علاقمند هستند.
مهدی چلانی تهیه کننده و کارگردان این مجموعه مستند حیات وحش تلاش نموده است با نزدیک شدن به حیواناتی که در محیط زیست کشورمان یافت می شوند، تصاویری بکر و زیبا را شکار کند.
مستند ۱۳ قسمتی «طبیعت وحشی» به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی چلانی به مناسبت نوروز ۱۴۰۰ از ۳۰ اسفند هر شب ساعت ۱۹ از شبکه مستند پخش می شود و بازپخش آن هم روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.
مراسم عروسی در اقوام ایرانی چگونه برگزار می شود؟
مجموعه مستند «عروس ایران» هم محصول شبکه مستند است که از ۳۰ اسفندماه هر روز ساعت ۱۷ روی آنتن می رود. این مجموعه با مبحث آئین ها و سنت های در رابطه با عروسی میان اقوام در نقاط مختلف کشور تولید شده است.
جشنواره ای از بهترین مستندهای روز دنیا در شبکه مستند
گروه تأمین و پخش شبکه مستند هم در نوروز ۱۴۰۰ جشنواره ای از بهترین مستندهای روز دنیا را روی آنتن می برد که از مهم ترین آنها میتوان به مجموعه مستندهای «آخرین پایکوبی»، «همه یا هیچ: تاتنهام»، «نجات خودرو»، «یک سیاره بی نقص»، «جاسوسی در حیات وحش» و رئالیتی شو خانوادگی «خانه ما» اشاره نمود.
ماجراهای تیم بسکتبال رویایی دهه ۱۹۹۰ در تلویزیون
«آخرین پایکوبی» به کارگردانی جیسون ههیر، محصول سال ۲۰۲۰، مجموعه مستندی در ژانر ورزشی است که از ۳۰ اسفند تا ۸ فروردین ساعت ۱۶ روی آنتن شبکه مستند می رود.
این مستند به تیم بسکتبال رویایی شیکاگو بولز در دهه ۱۹۹۰ پرداخته و با تمرکز بر فصل ۱۹۹۷-۱۹۹۸ که آخرین فصل حضور جردن در این تیم بود ماجراهای این تیم بسکتبال را روایت کرده است.
یک مستند از تیم محبوب شمال لندن
«همه یا هیچ: تاتنهام» مجموعه مستندی ورزشی است با حضور چهره های شاخصی مثل خوزه مورینیو، دنیل لیوای، دله الی، هری کین، جف اسکات و توبی آلدرویرلد تولید شده و تام هاردی هم روایت این مستند را بر عهده داشته است. این مجموعه از ۹ فروردین در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و هر روز ساعت ۱۶ پخش می شود.
«نجات خودرو» با خودرو های کلاسیک
شبکه مستند برای علاقه مندان به صنعت خودرو هم مجموعه مستند «نجات خودرو» را در نظر گرفته است که از ۳۰ اسفند تا ۱۴ فروردین ماه هر شب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می شود.
در این مجموعه مستند، متخصصین تعمیر خودرو به نوسازی خودرو های کلاسیک از سراسر اروپا کمک می کنند. صاحبان ماشین ها که بدون اطلاع و توسط نزدیکان خود نامزد می شوند کسانی اند که به دلایلی نظیر ناتوانی جسمی یا مشکلات مالی نتوانسته اند خودرو محبوب خویش را تعمیر و قابل استفاده کنند. این اشخاص تا زمان تحویل کاملاً بی خبر حفظ می شوند تا در محلی عمومی و عادی لحظه ای غافلگیرکننده برایشان ایجاد کنند.
«یک سیاره بی نقص» مجموعه خارجی دیگری است که نوروز ۱۴۰۰ از شبکه مستند پخش می شود. در این مجموعه که دیوید اتنبرو گوینده آن است، به سیاره زمین با ساختاری کاملا متناسب با موجودیت انسان پرداخته شده است. «یک سیاره بی نقص» در ۵ قسمت تولید شده است و از ۳۰ اسفند تا ۴ فروردین هر شب ساعت ۲۳ پخش می شود.
تماشای مستند مشهور حیات وحش دنیا
«جاسوسی در حیات وحش» از مستندهای حیات وحش دنیا است که به مطالعه رفتار حیوانات می پردازد. در این مستند، موجوداتی مشابه نمونه های واقعی از حیوانات تولید شده و با نصب دوربین روی آنان به محل زندگی این جانداران فرستاده می شوند. واکنش حیوانات تعجب آور است...
مستند «جاسوسی در حیات وحش» یکی از طبیعی ترین مستندهایی است که تابحال از حیات وحش و زیست بوم حیوانات مختلف تولید شده است. سری جدید این مجموعه به مناسبت نوروز ۱۴۰۰ از ۵ تا ۸ فروردین ساعت ۲۳ روی آنتن می رود.
مستند «سرزمین سحرآمیز استرالیا» که از ۱۲ تا ۱۴ فروردین ساعت ۲۳ پخش می شود، مخاطبان را با شگفتی های حیات وحش این منطقه پهناور آشنا می کند. «اوکاوانگو رودخانه رویاها» هم مستندی از دلتای اوکاوانگو است. این مستند از ۹ تا ۱۱ فروردین ماه هر شب ساعت ۲۳ از شبکه مستند پخش می شود.
«خانه ما» در فصل دهم به قزوین رفت
فصل دهم مستند مسابقه «خانه ما» که مهرماه سال جاری و در شرایط ویژه کرونایی در قزوین تصویربرداری شد، در نوروز ۱۴۰۰ میهمان شبکه مستند سیما است. در این فصل از مسابقه مستند «خانه ما» شاهد رقابت ۳ خانواده قزوینی هستیم تا در پایان، خانواده برگزیده برپایه پس انداز خود بتواند برنده جایزه صد برابری مبلغ پس انداز خود شود.
فصل دهم مستند مسابقه «خانه ما» به تهیه کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی امین کفاش و مسلم تهرانی در ۱۰ قسمت تولید شده و از ۲ فرودین هر روز ساعت ۱۸ پخش می شود. در این مستند مسابقه، خانواده ها باید در بازه زمانی یک ماهه و در چهارچوب مبلغی مشخص، ضمن انجام کارهای روزمره و تفریحات خانوادگی، در چارچوب یک کسب وکار خانوادگی، درآمدزایی هم داشته باشند.

1399/12/26
13:14:34
0.0 / 5
721
تگهای خبر: آموزش , آنتن , بازیگر , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است