در دومین روز از سال ۱۴۰۰؛

انتظامی به تماشای خون شد نشست

انتظامی به تماشای خون شد نشست رئیس سازمان سینمایی کشور در دومین روز از سال 1400 با حضور در سینما ماندانا از فیلم سینمایی خون شد به کارگردانی مسعود کیمیایی دیدن کرد.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در دومین روز از سال ۱۴۰۰ حسین انتظامی با حضور در سینما ماندانا به تماشای فیلم سینمایی «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی بعنوان یکی از فیلمهای اکران نوروزی نشست.
حسین انتظامی در حاشیه حضورش در سینما ماندانا اظهار داشت: سال جدید را به همه هموطنان تبریک می گویم و امیدوارم امسال سال دلخوشی برای همه باشد.
وی افزود: امروز برای خداقوت و تشکر از کسانی که در سینماها مشغول هستند آمدم. در یک سال قبل که بیماری کرونا فضای کشور را درگیر کرده بود انصافا یکی از مراکزی که توجه خاص به رعایت دستورالعمل ها داشت سینماها بودند و از این جهت زحمات همکارانمان در سینماهای سراسر کشور شایسته قدردانی است.
رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: در طول یکسال گذشته با وجود اینکه سینماها حدودا نیمه فعال بودند، رعایت دستورالعمل ها بسیار جدی مورد توجه سینماداران بود برای اینکه سلامت مردم برایشان اهمیت داشت و هیچ گزارشی در طول سال و در جشنواره فیلم فجر در خصوص مبتلاشدن به کرونا به دست ما نرسید این درحالی است که از جشنواره فیلم فجراستقبال وسیعی شد و خوشبختانه مخاطبان سینما به علت اینکه قشر فرهیخته ای هستند خودشان توجه داشته و رعایت کردند و همکاران ما در سینماها هم مسئولانه به دستورالعمل های کرونائی توجه داشتند.
قول آقای مدیر به مخاطبان سینما
انتظامی اضافه کرد: اگر دنبال توسعه فرهنگی و انسانی هستیم همه ما باید تلاش نماییم مصرف فرهنگی تحت تأثیر پدیده های تحمیلی کاهش پیدا نکند. یکی از جلوه های مصرف فرهنگی درکنار کتاب و مطبوعات و تأتر و موسیقی، حوزه سینما است که می دانید سینمارفتن خود یک آیین است. من به هموطنان اطمینان می دهم محیط سینما را امن بدانند و باردیگر به همکارانم در سینماها تاکید می کنم با عنایت به این که سلامت مردم موضوع مهمی است توجه ویژه ای داشته باشند.
وی افزود:: سال قبل سال سختی برای ملت ایران، همه صنوف و قشرها خصوصاً حوزه سینما در تولید و اکران بود. لطمه هایی به این کسب و کار هم وارد شد البته سازمان سینمایی با اصلاح اعتبارات خود قسمتی از این لطمه ها را مرتفع کند اما واقعیت این است که به علت امکانات محدود آنطور که در شان سینما بود نتوانستیم ظاهر شویم و از این جهت از خانواده سینما عذرخواهی می نماییم.
انتظامی در آخر بیان نمود: فیلمهای جدیدی برای اکران نوروزی به ناوگان نمایشی کشور پیوستند. از عزیزانی که به این چرخه برای اکران کمک کردند تشکر می کنم. ستاد کرونا مستقر در سازمان سینمایی مصوبه ای برای پشتیبانی از این فیلم ها و سینماداران داشت تا زمینه تشویق آنها برای نمایش فراهم گردد.
مردم لطفا سینما را تنها نگذارید!
در این دیدار محمدقاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران و مالک سینما ماندانا نیز با تبریک سال جدید به همه مردم و خصوصاً مخاطبان سینما، اظهار داشت: از حضور رئیس سازمان سینمایی در سینما ماندانا که سبب دلگرمی کارکنان این مجموعه و کل سینما شدند، تشکر و قدردانی می کنم.
وی افزود: از مردم کشور خصوصاً مخاطبان سینما که همیشه سینما را حمایت کردند تقاضا دارم سینما را تنها نگذارند برای اینکه همه پروتکلهای بهداشتی در سینماها رعایت می شود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. سینما ها جای بسیار امنی هستند و در ابتدای شروع و بین سانس ها ضدعفونی کامل صورت می گیرد.
اشرفی خاطرنشان کرد: امیدوارم پنج فیلمی که در سال جدید اکران شدند پرفروش باشند و سبب رونق اقتصادی سینماها شوند وخوشبین هستم که سینمای ایران بتواند جایگاه اصلی خودرا پیدا کند.

1400/01/03
13:14:08
0.0 / 5
936
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است