در رادیو سلامت؛

با مثبت تربیت سوالات كودكان و نوجوانان را پاسخ دهید

با مثبت تربیت سوالات كودكان و نوجوانان را پاسخ دهید هنر شهر: برنامه مثبت تربیت روزهای سه شنبه ساعت 9 روانه آنتن می شود و هدف اصلی این برنامه ارائه آموزه های لازم به والدین درباب تربیت جنسی فرزندان بمنظور پیش گیری از سو استفاده جنسی است.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، موسی نظری تهیه کننده درباره برنامه «مثبت تربیت» که به صورت زنده روزهای سه شنبه ساعت ۹: ۱۰ به مدت ۴۵ دقیقه پخش می شود، توضیح داد: این برنامه باتوجه به دغدغه های مدیر رادیو سلامت و مدیر گروه، نسبت به مباحث گسترده حوزه اجتماعی برنامه «مثبت تربیت» تولید و با هدف ارائه آموزه های لازم به والدین درباب تربیت جنسی فرزندان و پیش گیری از سو استفاده جنسی از آنها تولید می شود.
وی افزود: ما در این برنامه به والدین آموزش دادیم که چطور پاسخگوی سئوالاتی از جنس تربیت جنسی به کودکانشان باشند. بعنوان مثال بچه ها در سنین کودکی سئوالاتی از این جنس برایشان مطرح می شود که چطور به دنیا آمدند؟ و ما به والدین یاد می دادیم که چطور پاسخ چنین سئوالاتی را به بچه ها بدهند، برای اینکه در این مواقع این پرسش برای والدین مطرح می شود که چگونه باید پاسخ فرزندان شان را بدهند. در حقیقت آموزش تربیت جنسی فرزندان را به والدین می دهیم که جزو مباحث بسیار حساس و مهمست و آموزش والدین اهمیت به سزایی در این عرصه دارد.
این تهیه کننده در توضیحات دیگری بیان کرد: هم اکنون مباحث مربوط به کودکان را تمام کردیم و به نوجوانی رسیده ایم. حالا پاسخگوی سئوالات والدین برای این مقطع سنی از فرزندانشان هستیم. البته هرازگاهی هم نقبی به مباحث گذشته می زنیم تا والدینی که اخیراً به جمع شنوندگان برنامه «مثبت تربیت» رادیو سلامت ملحق شدند، آموزش های لازم را دریافت نمایند.
نظری در آخر بیان کرد: این برنامه به والدین و نوجوانان آموزش می دهد چطور در مقطع حساس نوجوانی مراقبت کنند تا درگیر لطمه های اجتماعی نشوند. مسلماً این برنامه در زندگی آینده فرزندانمان هم موثر است، برای اینکه وقتی آنها از لطمه های اجتماعی به سلامت عبور کنند، حتما زندگی موفقی در آینده خواهند داشت و در زندگی زناشویی آنها موثر است. این برنامه کمک زیادی به والدین در حوزه تربیت جنسی می کند. ضمن اینکه والدین می توانند سئوالات خودشان را از کارشناس مربوطه جویا شوند. این برنامه دو کارشناس ثابت دارد که هر دو فوق تخصص سلامت جنسی هستند. مردم می توانند بواسطه برنامه «مثبت تربیت» روزهای سه شنبه سئوالات شان را از زهرا سلمانی و علی آذین پزشکان برنامه جویا شوند.
برنامه «مثبت تربیت» با اجرای لیلا علو سه شنبه ها از رادیو سلامت پخش می شود.


منبع:

1400/01/11
10:43:24
0.0 / 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است