با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی

شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی به گزارش هنر شهر آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به صورت مجازی و با حضور سید عباس صالحی و معاونان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و مدیران نهادها و سازمان های همکار، ساعت ۱۴: ۳۰ روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه برگزار می گردد.
شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع دستی و سنتی، مدولباس، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تشکیل می شود. در ۲ حوزه چاپ و بسته بندی و رسانه و مطبوعات به علت به حد نصاب نرسیدن شهرها در مرحله پایانی بعنوان شهرهای شایسته پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی می گردند.
ابراهیم حیدری دبیر اجرایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اظهار داشت: با عنایت به شیوع کرونا و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و همینطور در نظر گرفتن سلامت همکاران، برگزاری این مراسم با محدودیت تعداد حاضران و به صورت مجازی و از درگاه اسکای روم پخش خواهد شد.
به گفته وی دراین رویداد ۳۶۷ شهر از ۳۱ استان کشور برنامه های خویش را به دبیرخانه ارسال کردند و بیشتر از ۹ هزار و ۶۰۰ ساعت کارگاه آموزشی در مراکز استان های سراسر کشور با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری ها و انجمن های هنری و فرهنگی برگزار شده است. بعد از چند مرحله ارزیابی تعداد ۱۴۳ شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در مرحله نهایی هم ۶۰ شهر توانستند امتیاز حضور در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را به دست آورند.
شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از بین شهرهایی که بر مبنای فراخوان، طرح و برنامه خویش را به دبیرخانه فرستادند و بعد از مراحل ارزیابی انتخاب شدند.
شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه هایی برای تعریف همکاری ها و برنامه های مشترک میان آنها است.
اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور با مشارکت نهادها و دستگاههای فعال فرهنگی و هنری همچون سازمان شهرداری و دهیاری های کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کمیسیون ملی یونسکو اجرا شد.


منبع:

1400/02/01
16:20:18
0.0 / 5
605
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است