نگاهی به اخبار روزنامه های جهان

اسكار از سفیدها دور شده است

اسكار از سفیدها دور شده است به گزارش هنر شهر نشریه «اکونومیست» درباره مراسم اسکار ۲۰۲۱ و حواشی آن نوشته است: مراسم اسکار سال جاری نشان داد که چقدر از سفیدپوست ها دور شده است. برندگان این اسکار گواه پیروزی رنگین پوست ها، سیاهان و زنان بود.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۸ اردیبهشت ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «اکونومیست» نوشته است: سرخپوستان آمریکایی دو برابر بیشتر از سفیدپوستان قربانی ویروس کرونا شده اند. آنها از امکانات بهداشتی دیگران برخوردار نیستند.
_ اسکار ۲۰۲۱ نشان داد، چقدر از سفیدپوست ها دور شده است. برندگان این اسکار گواه پیروزی رنگین پوست ها، سیاهان و زنان بود.
_ رئیس جمهوری مکزیک، به نیروهای نظامی قدرت تازه می دهد. آنها از دهه چهل میلادی فاقد چنین قدرتی بودند. در سال ۲۰۱۷ رئیس جمهوری وعده کرده بود، سربازان را از خیابان ها، دور خواهد نمود.
_ «اکونومیست» نوشته است: فاجعه دومین موج یورش کووید _۱۹ در هند، نشان داده است که انگار، آرامشی وجود ندارد. به هر حال نزدیک به یک سوم جهان، در این کشور درگیر ویروس کرونا شده است. ۲۵ آوریل، هند اظهار داشت که بیشتر از ۳۵۰ هزار مورد مبتلا شدن به کرونا دارد. بزرگ ترین رقم در یک روز برابر با بیشترین موج مبتلا شدن در هر گوشه جهان، یعنی روزی ۷۵ هزار مورد مبتلا شدن.
_ آمریکایی های بومی یا سرخپوستان، تسهیلات بهداشتی را همانند دیگر آمریکایی ها، دریافت نمی کنند. سیستم مالی و اعتباری و بودجه بندی دولتی نشان داده است که بومی های آمریکایی در قیاس با دیگران از کم ترین امکانات در زمینه های بهداشتی برخوردار می باشند. آمار نشان داده است که سرخپوستان آمریکایی دو برابر سفیدپوستان، قربانی ویروس کرونا شده اند. قراردادهای قرن هجده و نوزده دولت فدرال آمریکا با قبایل سرخپوستی نشان از اختصاص بودجه و اعتبار به آنها می دهد، اما هیچگاه کاملا اجرا نشده است.
_ «ال موندو»، نشریه اسپانیایی نوشته است: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواهان افزایش مالیات بر دارایی های ثروتمندان آمریکا است؛ همین خشم سرمایه گذاران را سبب گشته است. تحلیلگران اقتصادی می گویند که دو برابر شدن مالیات ها برای ثروتمندان های آمریکا، با ترش رویی ثروتمندان، رو در رو شده است.
_ از طرفی جو بایدن در حرکت به سمت تغییرات آب و هوا می خواهد رهبری جهان را به دوش بکشد. او وعده افزایش مشاغل سبز را داد.
* از حاشیه خبرها:
«تایمز» به نقل از نشریه «اندوکرینولوجی» نوشته است: پژوهش تازه می گوید که کمبود ویتامین دی در بدن بر فعل و انفعال عضله ها در تولید انرژی در بدن صدمه می زند. این پژوهش بر روی موش ها، انجام یافته و چنین نتیجه ای حاصل شده است. ویتامین دی در این موش ها بخصوص موش های سالخورده نشان داد توانسته است که در تولید نیرو در آنها اثرگذار باشد. سه ماه تغذیه موش ها با ویتامین دی، افزایش توان و انرژی آنها را نشان داد.
منبع:

1400/02/08
22:50:11
0.0 / 5
527
تگهای خبر: پژوهش , خیابان , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است