نگاهی به وضعیت صنایع دستی در دوران كرونا

كمك نخواستیم حداقل جریمه نكنید!

كمك نخواستیم حداقل جریمه نكنید! کرونا مثل هر صنعت دیگری، صنایع دستی را هم بی نصیب نگذاشته و با کاهش شدید فروش و تعطیلی نمایشگاه ها، بازار این حوزه بیش از پیش کساد شده و خیلی از فعالان این حوزه را درگیر مشکلات معیشتی کرده است؛ این در حالیست که با گذشت بیش از یک سال از این شرایط، همچنان خیلی از فعالان این حوزه از وضع موجود ناراضی هستند و عنوان می کنند که آنگونه که شایسته است از طرف متولیان امر مورد حمایت قرار نگرفته اند.


حمیدرضا میری، تولیدکننده صنایع دستی در حوزه سرامیک یکی از همین فعالان حوزه صنایع دستی است که درباره مشکلات فعلان این حوزه در دوران کرونا، اظهار می کند: هم اکنون یکی از اصلی ترین مشکلات ما تهیه مواد اولیه است که به سبب تحریم ها یا بسیار گران شده اند یا اصلا موجود نیستند. ما چندین ماه تلاش می نماییم تا یک محصول را تولید نماییم، اما در پروسه تولید در تهیه مواد مورد نیاز به مشکل برمی خوریم.
او ادامه می دهد: در دوران کرونا طبیعتا تمام مشاغل گرفتار مشکل شدند که حوزه صنایع دستی نیز مستثنی نبوده است. در نتیجه در طول این مدت باتوجه به شرایط موجود، فروشگاه هایی که با تولیدی ما همکاری داشتند با حضور در عرصه فروش آنلاین تلاش کردند که تا اندازه ای مشکل فروش را حل کنند.
این فعال حوزه صنایع دستی درباره اقدامات متولیان امر برای تسهیل امور تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی نیز خاطرنشان می کند: باید این نکته را در نظر داشت در ماه هایی که به سبب شرایط کرونائی، تعطیل بودیم، طبیعتا به مشکل پرداخت برخورده بودیم، اما نه فقط حمایتی از ما صورت نگرفت، بلکه برای تاخیر در پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی برخی همکاران، جریمه هم شدند.1400/02/13
10:45:17
0.0 / 5
637
تگهای خبر: آنلاین , صنعت , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است