برای بیرون آمدن از بحران؛

گلدن گلوب دست به اصلاحات می زند

گلدن گلوب دست به اصلاحات می زند هیات مدیره مطبوعات خارجی هالیوود که اهداکننده جوایز گلدن گلوب است با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود برنامه عملی برای رفع انتقادهای وارد آمده به این سازمان آماده کرده است.به گزارش هنر شهر به نقل از ورایتی، گروه اهدا کننده جوایز گلدن گلوب روز گذشته دوشنبه طرحی را ارائه کرد که برمبنای آن اعضای سیاه پوست و رنگین پوست این سازمان افزایش می یابد و همین طور محدودیت هایی برای دریافت هدیه که اعضای کمیته های برای کارهایشان می توانند دریافت نمایند، وضع می شود.
این اقدامات در حالی صورت می گیرد که انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، که دربرگیرنده گروه کوچکی از روزنامه نگارانی است که هر سال جوایزی به بالاترین های سینمایی و تلویزیونی سال اهدا می کنند، در دل یک بحران عمومی سازمانی قرار گرفته است.
هیات مدیره گلدن گلوب که کمتر از ۹۰ عضو دارد گفته است می خواهد در سال ۲۰۲۱ اعضایش را تا ۲۰ نفر افزایش دهد و بیشتر بر جذب اعضای سیاه تمرکز کند. در نهایت ظرف ۱۸ ماه آتی تا ۵۰ درصد بر تعداد اعضای این سازمان افزوده می شود و بیشتر اعضا نیز از میان گروه هایی انتخاب می شوند که جمعیت کمتری در این سازمان دارند.
روشن نیست که آیا این اقدامات جدید برای مهار طوفانی که گروه را تهدید می کند کافی خواهد بود و می تواند مانع اختتام دادن به فعالیت یکی از پربیننده ترین جوایز صنعت سرگرمی باشد یا خیر.
هیات مدیره این سازمان با انتشار نامه ای این تغییرات را اعلام نمود و اضافه کرد: چند ماه اخیر برای همه ما سخت بود و به سختی تلاش نموده ایم تا با یک برنامه عملی و با یک پیشنهاد منجسم و با راهنمایی گرفتن از مشاوران خارجی و شرکای رسانه ای به صورتی عمیق به بررسی درون سازمانی بپردازیم و یک نقشه راه برای تغییر در سازمان ارائه نماییم.
در این نامه همین طور گفته شده اگر این اقدامات از طرف همه تصویب نشود هیات مدیره ممکنست استعفا کند.
در گزارشی که سال پیش و در آستانه برگزاری گلدن گلوب ۲۰۲۱ منتشر گردید روشن شد هیچیک از ۸۶ عضو این سازمان سیاه پوست نیستند و همین طور فرهنگ فساد با دریافت هدایا و اقامت در هتل های گرانقیمت برای رای دهندگان از طرف مدیران تعدادی از پروژه ها، می تواند آنها را امیدوار به دریافت نامزدی کند.
در پاسخ به این انتقادها بیش از ۱۰۰ شرکت روابط عمومی اعلام نمودند اگر تغییراتی دراین زمینه صورت نگیرد، دسترسی مخاطبان خودرا به این جوایز قطع می کنند.
این اقدامات در صورتی عملی می شوند که اعضا آنها را تصویب کنند؛ اما حتی در صورت اعمال این تغییرات روشن نیست شرکت های بزرگ روابط عمومی تا چه حد آنها را کافی بدانند.
دیک کلارک پروداکشنز که از تهیه کنندگان بزرگ برنامه های تلویزیونی است انتشار این بیانیه را تحسین و اعلام نمود می خواهد اطمینان حاصل کند که این تغییرات عملی می شوند.
در بیانیه انتشار یافته گفته شده شرط پذیرش عضو از روزنامه نگاران ساکن در کالیفرنیای جنوبی حذف می شود و هر روزنامه نگار ساکن آمریکا می تواند به عضویت سازمان درآید. در عین حال روزنامه نگاران بیشتری از میان رسانه های غیرچاپی انتخاب می شوند.
در نامه هیات مدیره گلدن گلوب تاکید شده که باید به سازمان بهتری بدل شود و با تلاش سخت و شفافیت، خواستی را که بنیانگذاران آن تقریباً ۸۰ سال پیش در نظر داشتند را برآورده سازد.

1400/02/14
15:48:30
0.0 / 5
768
تگهای خبر: برنامه , سینما , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است