در قالب كتاب صوتی منتشر شد

چراغ ها را من خاموش می كنم با صدای شبنم مقدمی

چراغ ها را من خاموش می كنم با صدای شبنم مقدمی به گزارش هنر شهر کتاب صوتی «چراغ ها را من خاموش می کنم» نوشته زویا پیرزاد با صدای شبنم مقدمی و آهنگسازی مهدی زارع منتشر گردید.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، این کتاب صوتی در ۹ ساعت و ۱۲ دقیقه در موسسه نوین کتاب گویا و بنا بر اعلام با اجازه رسمی از ناشر چاپی آن، نشر مرکز، انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از کتاب صوتی «چراغ ها را من خاموش می کنم» آمده است: این رمان به ماجرای زنی به نام کلاریس می پردازد که در آبادان زندگی می کند و مثل بسیاری از زن های دیگر، زندگی روزمره خویش را دارد. تفاوت کلاریس با زنان دیگر این است که می تواند از خواسته های کوچک و بزرگش صادقانه سخن بگوید و اجازه دهد که دردها و شادی های زن بودنش دیده شود؛ حتی اگر بخشی از آنها در هیاهوی زندگی روزمره اش گم شوند.
این کتاب که نسخه چاپی آن در نشر مرکز منتشر و تابحال بیشتر از ۱۰۰ بار تجدید چاپ شده، جوایز معتبر ادبی مختلفی مانند «مهرگان ادب»، «گلشیری»، «کتاب سال» و... را به دست آورده است.
رمان «چراغ ها را من خاموش می کنم» با صدای شبنم مقدمی روایت شده و مهدی زارع، آهنگساز، ساخت موسیقی اختصاصی آنرا بر عهده داشته است؛ موسیقی ای که هم احوال کلاریس را به خوبی نشان داده است و هم احوال منطقه ای را که وی در آن زندگی می کند.
بنا به قول فاطمه محمدی، مدیر نوین کتاب گویا، انتخاب شبنم مقدمی بعنوان راوی این اثر از آن جهت بوده که او دنیای ادبیات و دنیای کلمات را به خوبی می شناسد. توانایی آنرا دارد که با شخصیت های داستان ارتباط در هم تنیده ای برقرار کند و به این ترتیب، مفهوم و همینطور حس واژه ها و جمله ها را به درستی و با صمیمیتی تاثیرگذار، منتقل کند. بنابراین، این انتخاب صرفاً به علت شهرت بازیگری او نبوده و انتخابی صرفاً از این جهت، اساسا به صلاح هیچ اثری نبوده و نخواهد بود.
از آن جایی که در مراحل ضبط و آهنگسازی و تدوین این اثر، راوی و آهنگساز در ارتباط مستقیم با مولف کتاب یعنی زویا پیرزاد بوده اند، و نشر مرکز هم در این راه با نوین کتاب همراهی شایان توجهی داشته است، این امید می رود که در نسخه شنیداری تولیدشده، اصالت اثر حفظ شده و ارتباط مخاطب با ماجراهای داستان به درستی برقرار شود.
منبع:

1400/03/02
12:53:12
0.0 / 5
516
تگهای خبر: آهنگ , بازیگر , كتاب , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است