علی شمس:

اشتباه كردم

اشتباه كردم هنر شهر: علی شمس که تصمیم داشت نمایش «احتمالات» را تیر ماه امسال روی صحنه ببرد، آگاهی داد که اجرای این نمایش را به تعویق انداخته است و ابراز تاسف کرد که وعده مسئولان را درباره شروع واکسیناسیون عمومی کرونا را از اسفند ماه سپری شده، جدی گرفته است.


این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر در گفتگو با ایسنا درباره وضعیت اجرای نمایش خود توضیح داد: قرار بود نمایش ما تیر ماه در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر روی صحنه برود ولی فعلاً شرایط را برای اجرای تئاتر مناسب نمی بینم. بنابراین پس از هماهنگی با مجموعه تئاتر شهر، اجرای خویش را به پاییز موکول کردم.
او با تکیه بر این که سلامت جسم و روح تماشاگران از هر چیز دیگری برایش مهم می باشد، اضافه کرد: حضور حداکثری تماشاگر و امنیت روانی او برای آمدن به سالن تئاتر برایم اهمیت بسیار دارد ولی هم اکنون این امنیت روانی تأمین نمی گردد.
شمس افزود: تمرین نمایش را از زمستان سال قبل شروع کرده بودیم تا برای تیر ماه آماده باشیم. پس از پیک چهام کرونا به ناچار یک ماه تمرین را متوقف کردیم، ولی حالا با این که اجرا را به تعویق انداخته ایم، تمرین را از سر گرفته ایم چون آماده سازی این نمایش نیازمند تمرین های بسیاری است.
این کارگردان تئاتر با ابراز تاسف از روند کند واکسیناسیون عمومی افزود: اشتباه، ما این بود که روی حرف مسؤلان حساب کردم و بر مبنای اعلام آنان فکر می کردم از اسفند گذشته شروع می شود و می توانم نمایشم را تیر ماه روی صحنه ببرم ولی تصور نمی کردم روند واکسیناسیون، این اندازه لاکپشت وار باشد. بنابراین امیدوارم تا پاییز، وضعیت بگونه ای تغییر کند که بتوانیم با آرامش نسبی کارمان را روی صحنه ببریم. البته مشروط به این که پیک پنجم کرونا غافلگیرمان نکند.
به قول او، نمایش «احتمالات» مجموعه ای از احتمال هایی است که در چند اپیزود و با یک رشته نامحسوس روایی، برخی معادلات تاریخی را به چالش می کشد که این چالش اغلب کمیک است.

منبع:

1400/03/05
12:10:00
0.0 / 5
281
تگهای خبر: تئاتر , كارگردان , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است