برای نودوچهارمین دوره؛

اعلام تاریخ برگزاری اسكار ۲۰۲۲

اعلام تاریخ برگزاری اسكار ۲۰۲۲ آکادمی اسکار اعلام نمود که نود و چهارمین دوره خودرا مانند سالهای قبل از پاندمی برگزار می نماید.به گزارش هنر شهر به نقل از ددلاین، آکادمی اسکار روند برگزاری اهدای جوایز ۲۰۲۲ خودرا اعلام نمود.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام نمود یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین ۱۴۰۱) زمان اهدای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز اسکار خواهد بود.
در حالی که انتظار می رفت جوایز اسکار نود و چهارم به تاریخ های قبل از پاندمی باز گردد و ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ برگزار شود، اما برگزاری مسابقات پربیننده سوپربول که مقرر است ۱۳ فوریه در لس آنجلس صورت گیرد و مسابقات المپیک زمستانی که ۴ فوریه تا ۲۰ فوریه برگزار می شود، باعث شده که تاریخ ها درست با تاریخ های برگزاری هر سال مطابقت نداشته باشد.
اما می توان گفت اسکار به زمان همیشگی خود قبل از پاندمی بازگشته و در اواخر فصل اول سال انجام می شود.
گفته شده اسامی نامزدها نیز سه شنبه ۸ فوریه اعلام می شود. گرچه این تاریخ ها به مدلول یک ماه زودتر از آن چیزی است که امسال و در ۲۵ آوریل برگزار شد، اما هنوز یک ماه با تاریخ اصلی برگزاری اسکار در سالهای قبل از این متفاوت است.
زمان نهایی برای پخش فیلم هایی که می خواهند در این رقابت حضور داشته باشند نیز ۳۱ دسامبر تعیین شده که جلوتر از تاریخ ۲۸ فوریه است که امسال به سبب کرونا تعیین شده بود. بدین سان فیلم هایی که در رقابت اسکار شرکت می کنند در حقیقت بجای ۱۲ ماه فرصت برای پخش، حدود ۱۰ ماه وقت دارند تا اکران سینمایی شوند.
جوایز مدیران آکادمی (جوایز گاورنرز) هم که امسال به سبب پاندمی لغو شده بود باردیگر بازمی گردد و دو ماه زودتر از معمول ۱۵ ژانویه برندگانش را معرفی می کند.
مراسم نهار دسته جمعی نامزدهای اسکار هم که در اسکار نود و سوم به سبب پاندمی لغو شده بود باردیگر برگزار می گردد و دوشنبه ۷ مارس این گردهمایی شکل می گیرد.
با اعلام این تاریخ ها، دیگر جوایز هم زمان مانند بفتا و جایزه موسسه فیلم و جوایز منتخب منتقدان و انجمن های سینمایی نیز می توانند تاریخ های معرفی نامزدها و برندگانشان را تعیین کنند.
این مراسم طبق معمول توسط ABC از دالبی تیاتر در بیش از ۲۰۰ منطقه جهان بصورت مستقیم پخش می شود.
تاریخ روند اهدای جوایز اسکار ۲۰۲۲ چنین است:
مهلت پایانی ثبت آثار: دوشنبه ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱
آغاز رأی گیری اولیه: جمعه ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱
پایان رأی گیری اولیه: چهارشنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱
تعیین لیست اولیه نامزدها: سه شنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱
آغاز رأی گیری انتخاب نامزدها: پنج شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲
پایان رأی گیری انتخاب نامزدها: سه شنبه ۱ فوریه ۲۰۲۲
اعلام اسامی نامزدها: سه شنبه ۸ فوریه ۲۰۲۲
آغاز رأی گیری نهایی: پنج شنبه ۱۷ مارس ۲۰۲۲
پایان رأی گیری نهایی: سه شنبه ۲۲ مارس ۲۰۲۲
مراسم اسکار نود و چهارم: یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲

1400/03/07
23:20:15
0.0 / 5
207
تگهای خبر: سینما , شركت , فیلم , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است