در اولین اكران؛

فیلمهای كوتاه هفت با یاد علی انصاریان روی پرده رفتند

فیلمهای كوتاه هفت با یاد علی انصاریان روی پرده رفتند به گزارش هنر شهر مراسم آغاز اکران مجموعه فیلمهای کوتاه هفت با حضور برادر زنده یاد علی انصاریان و تقدیم این اکران به آن مرحوم عصر پنجشنبه ۲۰ خردادماه در سالن سینماتوگراف موزه سینما برگزار گردید.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی مجموعه فیلمهای کوتاه «هفت»، مراسم رونمایی از فیلمهای کوتاه «هفت» با حضور عوامل و بازیگران فیلمهای کوتاه این مجموعه، عصر پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه در موزه سینمای ایران برگزار گردید.
جعفر صانعی مقدم مدیر گروه سینمایی «هنر و تجربه»، علیرضا امینی کارگردان، مرجان اشرفی زاده کارگردان و نویسنده، فرهاد قدیمی تهیه کننده، شبنم فرشادجو بازیگر، علیرضا استادی بازیگر، نیلوفر کوخانی بازیگر، یاسمن نصیری بازیگر، مهسا همتی بازیگر، فاطمه درباری بازیگر، کیوان پرمر بازیگر، نفیسه قدرتی بازیگر، ادمون اوراحی بازیگر، نازنین کیوانی بازیگر، سحر گل شیرازی بازیگر، صبا قاسمی طراح صحنه، زهرا ملکی طهرانی طراح لباس، مهدی مؤمنی مجری طرح، مریم اسلامی منشی صحنه، علی جناب کارگردان، مجید یزدانی فیلمبردار، محمدحسین ابراهیمی طراح صدا، امید گلزاده طراح چهره پردازی، الیکا عبدالهی گرافیست و دنیا جعفری بازیگر خردسال همچون چهره هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

در این اکران ویژه، همینطور محمد انصاریان برادر زنده یاد علی انصاریان به نمایندگی از خانواده انصاریان حضور داشت.
پیش از آغاز اکران اول فیلمهای «هفت» محسن نجفی مهری کارگردان فیلم کوتاه «سقف کاذب» به نمایندگی از بقیه فیلمسازان در سخنانی اظهار داشت: از همه شما در سالن بسیار تشکر می کنم که در شرایط سختی که هنوز با بیماری کرونا مواجه هستیم، در این اکران حضور دارید. مهدی برجیان کارگردان فیلم «سکون»، امیرمهدی صادقی کارگردان «قوها سوار بر بادند»، علی تصدیقی کارگردان «تردید» و شهرام مسلخی کارگردان فیلم کوتاه «قطعه ۸۵» در سالن حضور دارند و علی جوان کارگردان «قفل» و فریار حسینی کارگردان «لگو» ایران نیستند.
وی در ادامه از کارگردان های مجموعه فیلمهای «هفت» و همینطور از محمد انصاریان دعوت کرد که روی صحنه حاضر شوند و اعلام نمود: به رسم یادبود از سوی کارگردان های «هفت»، پوستر جدید فیلمهای «هفت» تقدیم به خانواده زنده یاد علی انصاریان می شود.

نجفی مهری با اشاره به اینکه علی انصاریان در فیلم کوتاه «قفل» ایفای نقش داشت، اظهار داشت: آن زمانی که علی انصاریان متوجه شد بسته ای از فیلمهای کوتاه مقرر است اکران شود خیلی استقبال کرد و اتفاقاً صدای او وجود دارد که ابراز تمایل برای کمک کرده بود. من مطمئن هستم که اگر در قید حیات بود حتما نخستین نفر در این مراسم حضور داشت همچنان که همین هم اکنون هم حضورش را حس می نماییم.
در ادامه، کارگردان های این مجموعه فیلم کوتاه، نخستین اکران خویش را به زنده یاد انصاریان اهدا کردند.
از جمله بازیگرانی که در مجموعه فیلمهای کوتاه «هفت» حضور دارند، عبارتند از زنده یاد علی انصاریان، امید روحانی، فرهاد قائمیان، امیرحسین صدیق، شبنم قلی خانی، پژمان جمشیدی، میلاد کی مرام، علیرضا استادی، علیرضا ثانی فر، محمدرضا غفاری، حسین سلیمانی، سوگل خلیق، بابک بهشاد، رضا اخلاقی راد، نیلوفر کوخانی و کیوان پرمر.

فیلم های این مجموعه عبارتند از «قفل» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی جوان، «تردید» به کارگردانی علی تصدیقی و تهیه کنندگی فرهاد قدیمی، «سکون» به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی برجیان، «سقف کاذب» به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن نجفی مهری، «قوها سوار بر بادند» به کارگردانی و تهیه کنندگی مشترک امیرمهدی صادقی و مریم حیدری دانایی، «لِگو» به کارگردانی و تهیه کنندگی فریار حسینی و «قطعه ۸۵» به کارگردانی شهرام مسلخی و به تهیه کنندگی اعظم سازور و مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران.
طراحی پوستر و ساخت تیزر «هفت» را محسن نجفی مهری انجام داده است.
مجموعه فیلمهای کوتاه منتخب «هنر و تجربه» با عنوان «هفت» از ۲۰ خرداد ماه اکران خویش را در سرتاسر کشور شروع کرده است.

1400/03/21
20:09:04
0.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است