راهنمایان گردشگری در اسنپ كار می كنند

راهنمایان گردشگری در اسنپ كار می كنند به گزارش هنر شهر همدان رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه خیلی از راهنمایان گردشگری در اسنپ یا بازار کار می کنند، خاطرنشان کرد: برای آموزش این نیروها ساعتهای زیادی کلاس آموزشی صرف شده بود اما هم اکنون از این صنعت دور شده اند.


مهرداد ضیائی مهر شنبه ۲ مردادماه در نشست هم اندیشی فعالین حوزه گردشگری در پساکرونا، اظهار نمود: بعد از حدود دو سال از شیوع ویروس کرونا فعالان حوزه گردشگری و بخش خصوصی با ناملایماتی که دیدند و حمایت هایی که نشدند سرپا بودند و امیدواریم بعد از اختتام کرونا بتوانیم خدمات دهی مناسبی در این عرصه داشته باشیم.
وی با اشاره به این که خوشبختانه موضوع بیمه راهنمایان گردشگری بعد از ۱۰ سال انجام شد، اظهار نمود: در زمینه شهری همدان با وجود زیر ساخت های خوبی که دارد هموطنان علاقمندند تجربه سفر به این شهر را داشته باشند.
ضیائی مهر با اشاره به این که جاده غار علیصدر به همدان یکی از راه های بسیار مهم استان است که وضعیت مناسبی ندارد، افزود: مردم همدان از مسئولان غیر بومی خسته شده اند و می خواهد مدیران و مسئولان شهرشان بومی باشد چونکه بعنوان مثال مسئول غیربومی جاده های استان را به درستی نمی شناسد که بخواهد در صدد رفع ایرادات آنها باشد.
این فعال حوزه گردشگری با اعلان اینکه مدیر ناآشنا به گردشگری به این صنعت لطمه می زند، اشاره کرد: مدیریت استان همدان در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری باید از بدنه این اداره باشد تا شناخت خوب و کاملی از وضعیت گردشگری استان داشته باشد، همین طور بهتر است این تخصص گرایی در وزارت میراث فرهنگی نیز لحاظ شود تا حوزه های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در راه درست پیش بروند.
وی با اشاره به این که استان همدان بیش از ۱۱۰۰ اثر ثبت شده و ۱۸۰۰ اثر واجد ارزش تاریخی دارد، اشاره کرد: ظرفیت هایی مانند دو شهر جهانی و یک شهر ملی در زمینه صنایع دستی اهمیت زیادی در زمینه گردشگری و جذب توریست دارند.
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان همدان با اعلان اینکه انتظار داریم واکسن کرونا برای فعالان حوزه گردشگری در نظر گرفته شود، اظهار داشت: این درخواست باید در اولویت دولت باشد اما متأسفانه تابحال عملی نشده است.
منبع:

1400/05/03
12:52:16
0.0 / 5
645
تگهای خبر: آموزش , خدمات , صنعت , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است