نگاهی به عملكرد تلویزیون در حوزه سریال های مذهبی

محمدرضا ورزی: مخاطب سالهاست منتظر سریال جدیدی در محرم نیست

محمدرضا ورزی: مخاطب سالهاست منتظر سریال جدیدی در محرم نیست به گزارش هنر شهر محمدرضا ورزی می گوید که سال هاست مناسبت محرم خیلی برای ساخت سریال و مجموعه های نمایشی جدی گرفته نمی گردد و به تبع آن، مخاطب هم دیگر چندان منتظر تماشای سریال های جدید نیست.


این کارگردان سینما و تلویزیون درباره کاهش تولید و پخش سریال های جدید در مناسبتی مانند ماه محرم و در پاسخ به این که آیا شرایط کرونا را میتوان توجیهی برای این مسئله دانست، این گونه عنوان نمود که «کرونا دلیل موجهی برای این مسئله نیست» و به ایسنا توضیح داد: کاهش تولیدات آثار نمایشی در مناسبتی مانند محرم، ارتباط چندانی به کرونا ندارد؛ لازم به یادآوری است سال قبل وحتی سال جاری برای ماه مبارک رمضان در شبکه های مختلف سریال تولید شد و برای عید نوروز هم مجموعه های نمایشی به مرحله ی تولید رسید؛ ازاین رو در روزهای کرونا هم، همکاران مشغول به کار بودند. اما سال هاست که مناسبت محرم خیلی جدی گرفته نمی گردد و طبیعتا مخاطب هم دیگر منتظر تماشای سریال جدیدی نیست.
ورزی تصریح کرد: خیلی مهم می باشد که هر ساله حداقل سه شبکه تلویزیونی در مناسبت محرم تولید سریال داشته باشند. سوژه های گوناگونی در این حوزه وجود دارد. حتی یکسری وقایع واقعی وجود دارد که قابلیت به تصویر کشیده شدن را داشته و جنبه دراماتیک قابل اعتنایی هم دارند.
کارگردان فیلم «ابراهیم خلیل الله(ع)» اضافه کرد: عموما فیلم سازان ما علاقه مند هستند که در حوزه تاریخ عاشورا و مناسبت محرم سریال سازی کنند اما به اعتقاد من سفارش دهنده هم باید سفارش بدهد و این امکان را ایجاد نماید و مسیر را باز بگذارد که فیلمسازان ترغیب شوند و با یک انگیزه مضاعف تولید کنند.
کارگردان «تبریز در مه» در پاسخ به پرسشی دیگر درباره ضرورت رفتن سراغ تولید آثار مذهبی با موضوعات روز و اثرگذار با پروداکشن ساده تر که زودتر هم به پخش برسد، با نام بردن از مجموعه های «پرده نشین» و «معصومیت از دست رفته» بعنوان دو سریال موفق در این حوزه، تصریح کرد: در این سال ها مجموعه های نمایشی وزینی ویژه محرم تولید شدند و اتفاقا کارهای پرمخاطبی هم بودند. نمونه ای از این دست کارها، «پرده نشین» (بهروز شعیبی) است که محرم سال جاری بازپخش می شود. من از این سریال خیلی خوشم آمد. مجموعه موثری بود؛ به خصوص بازی جذاب آقای فرهاد آییش و خانم ویشکا آسایش. «معصومیت از دست رفته» استاد عزیزم داود میرباقری هم کار بسیار موفق و جذابی بود و تماشاگر را جذب اثر کرد.
محمدرضا ورزی به صحبت هایش افزود: خیلی خوب است سریال هایی از این دست تولید شود. هزینه گزافی هم ندارد؛ حتی به یاد دارم یک سالی برای شبکه دو آقای مجتبی یاسینی کاری به نام «طفلان مسلم» را تولید کرد که مخاطب خودش را داشت و بخشی از جامعه درگیر این سریال شده بود. کاری نبود که پروداکشن بزرگی داشته باشد اما با همان پروداکشن نسبتا ساده، از امکانات موجود بهره برده و حرف خودش را هم زده بود. فکر می کنم از این دست سریال ها باید بیشتر تولید شود و جای خالی این دست سریال ها حقیقتا خالی است. ان شاءالله در سالهای آینده بیشتر شاهد کارهایی از این دست باشیم.
کارگردان «ایراندخت» همینطور اظهار داشت: کاری که خوب باشد، دیده می شود. امکان دارد انتقادهایی هم به آن وارد باشد اما بالاخره دیده می شود. خصوصیت کار مناسبتی همین است که باکیفیت خوب، سرعت لازم و یک برآورد مناسب بتواند مطالبات آنتن را تأمین کند.
منبع:

1400/05/23
12:07:14
0.0 / 5
149
تگهای خبر: آنتن , تصویر , سریال , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است