علی قمصری در كنار سه تار نوازان راز ؛

تار ایرانی به یار دیرینه اش رسید

تار ایرانی به یار دیرینه اش رسید هنر شهر: علی قمصری در سی وپنجمین گام از پروژه ی تار ایرانی ویدیویی از اجرایش منتشر نمود که به همنوازی او و گروه سه تارنوازان راز اختصاص دارد.


دریافت 93 MB
به گزارش هنر شهر به نقل از امور رسانه ای پروژه، پروژه «تار ایرانی» به همت و ایده علی قمصری و با محوریت تارنوازی، طراحی و در حال اجراست.
قمصری در این پروژه به استانها و شهرهای مختلف کشورمان سفر می کند و در هر شهر به تارنوازی می پردازد. حاصل هر کدام از این سفرها و اجراها به شکل تصویری ضبط و منتشر می شود.
قمصری در قالب پروژه «تار ایرانی» تا کنون به شهرهایی مانند قزوین، تهران، شیراز، تبریز، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خرم آباد، بروجرد، سنندج، صحنه، کنگاور، قوچان، گرگان، خوزستان، تربت جام، شهرکرد، مشهد، نیشابور، توس، بجنورد، بهشهر و مهاباد سفر کرده است.
تازه ترین اثری که از پروژه ی «تار ایرانی» پخش شده، مربوط به اجرای علی قمصری در یزد است. قمصری به باغ دولت آباد یزد رفته تا یکی از آثارش با عنوان «نازک آرای» - برای تار و کوارتت سه تار ضبط کند. در این اجرا گروه سه تارنوازان «راز» به سرپرستی علی امیدی، قمصری را همراهی می کنند.
علی قمصری درباره این اجرا که در باغ دولت آباد یزد ضبط شده، اینچنین نوشته است:
«تار ایرانی در یزد به همدم دیرینه تاریخی اش، سه تار آمیخت. یزد بعنوان اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان شهره است. به سبب اقلیم گرم و خشکش، در طول تاریخ اهالی یزد با تلاش و کوشش، پیوندی ناگسستنی داشته اند.
اگر وارد خانه ای در یزد شوید، با معماری و فرهنگی به شدت شخصی و دیسیپلینی متفاوت و لذت بخش مواجه می شوید. یزد، شهری سنتی است اما سنت با معنای زیبایش و نه آهنگ متعارف جزم اندیشی، رنگی با اصالت روی شهر پاشیده است.
حضور من در یزد با ایام سوگواری محرم هم زمان شد و این مسئله نه فقط جلوی ضبط ما را نگرفت، بلکه بسیار در سطح شهر توانستند تجمع سوگواران را به زیبایی کنترل کنند و این هوشمندی و مدیریت زیبای جمعی را نشان می داد. یزد، مهم ترین مرکز زرتشتی ها را به خود اختصاص داده و آیین های باستانی توانسته در آرامش به زیست خود ادامه دهد.
یزد، شهری بی ادعا و کم هیاهو و عمیق است که برای ورود به عمق زیبایی هایش باید صبور و جستجوگر بود. یزد را بسیار دوست دارم و خوشحالم که موزیسین هایش برخلاف بعضی شهرها همبستگی و همدلی قابل توجهی دارند. همراهی با این گروه سه تار نواز به سرپرستی علی امیدی مهربان، برایم بسیار لذت بخش بود.
تشکر فراوان از مصباح که در پالایش و میکس این اثر معجزه ای تازه کرد که بیش از پیش بتوانم به همراهی اش ببالم.»
علی امیدی، احسان توکل، ریحانه بهروز و احسان امامی اعضای گروه سه تار نوازان «راز» بودند.
برای تماشای تازه ترین نماهنگ علی قمصری اینجا را کلیک کنید.


منبع:

1400/06/11
10:44:35
0.0 / 5
182
تگهای خبر: آهنگ , تصویر , زیبایی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است