وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت

تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت به گزارش هنر شهر اسماعیلی از تصویب بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر در جلسه هیات دولت آگاهی داد و اظهار داشت: برای تمامی کسانی که در صندوق اعتباری هنر عضویت و هنر کارت دارند تسهیلات در قالب مختلف کمک اعطا می شود.به گزارش هنر شهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه یک شنبه (۲۱ شهریورماه) با حضور در اخبار ساعت ۲۲ شبکه یک سیما ضمن گرامیداشت روز ملی سینما در ارتباط با وعده رییس جمهور در خصوص تخصیص بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ و هنر اظهار داشت: در روزهای کرونا بیشترین لطمه را در کنار سایر اقشار جامعه اصحاب فرهنگ و هنر دیدند، به هر حال خیلی از فعالیت ها در زمینه های فرهنگی و هنری اجتماع محور است و به علت افزایش شیوع کرونا با تعطیلی مواجه بوده و با معضل به وجود آمده حوزه فعالیتهای حرفه ای این قشر گرفتار رکود شد.
وی افزود: پارسال اقداماتی در جهت ارائه تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر رقم خورده است اما به اندازه ای نبود که بتواند بخش زیادی از نیازهای این قشر از جامعه را پاسخگو باشد، در میان اصحاب فرهنگ و هنر اهالی سینما و تئاتر و خصوصاً تئاتری ها بیشترین لطمه را دیدند اما با این وجود دولت در صدد است تا این لطمه ها را جبران کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از سه هفته قبل که بنده کار خودرا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع کردم در همان نخستین گفت وگوی خود اعلام کردم اولین برنامه کوتاه مدت ما رسیدگی به معیشت اهالی فرهنگ و هنر است. آقای رییس جمهور هم به این مورد اهتمام داشته و از بنده درخواست نمود که کمک هایی را در قالب بسته های حمایتی آماده نماییم، در همین راستا با کمک همکاران خود در وزاتخانه متبوع این بسته را آماده و چهارشنبه گذشته به رییس محترم جمهور تقدیم کردم.
اسماعیلی تصریح کرد: پس از بررسی های انجام شده در مورد بسته حمایتی ارائه شده امروز در جلسه هیأت دولت این کمک ها تصویب گردید و آقای رییس جمهور نیز در روز ملی سینما وعده اهدا این بسته های حمایتی را دادند.
وی در مورد جزییات این بسته های حمایتی خاطرنشان کرد: برای تمامی کسانی که در صندوق اعتباری هنر عضویت و هنر کارت دارند تسهیلات در دو قالب کمک های بلاعوض و وام های با سود پایین در اختیار اصحاب فرهنگ و هنر قرار خواهد گرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیأت دولت و تاکید ایشان به موضوع اصلاح ساختارهای فرهنگ با نگاه عقلانی اظهار داشت: از زمان شروع کار موضوعات فرهنگی را از دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگ پیگیری و با همکاری برخی سازمان ها همچون سازمان تبلیغات اسلامی درگاهی را بارگذاری کردیم تا نظرات نخبگان را در این بخش جمع آوری نماییم و از همه اهالی فرهنگ درخواست کردیم ظرف مدت یک ماه نظرات خودرا ارسال نمایند.
اسماعیلی افزود: بعد از ارائه نظرات این نقطه نظرات به رییس جمهور ارائه و ایشان نیز برای رهبر معظم انقلاب خواهند برد.
وی اظهار داشت: تاکید آقای رئیسی و دولت مردمی این است که دغدغه های معیشتی اهالی فرهنگ و هنر که بعنوان طبقه نخبه و زحمت کش که مورد اقبال مردم هستند برطرف شود. حمایت آقای رییس جمهور در همین ابتدای دولت این نوید را به ما می دهد که دولت مردمی فصل نویی در شکوفایی فرهنگ و هنر کشور داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر ابراز امیدواری کرد که با واکسیناسیون هنرمندان و با حفظ پروتکل ها هرچه سریع تر مراکز فرهنگی بازگشایی شود.


منبع:

1400/06/22
10:55:49
0.0 / 5
72
تگهای خبر: برنامه , تئاتر , تبلیغات , دبیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است