نقاشی تقلبی که اصل از آب درآمد

نقاشی تقلبی که اصل از آب درآمد به گزارش هنر شهر یکی از تابلو نقاشی های «جان کانستبل» نقاش مشهور بریتانیایی که پیش تر گمان می رفت تقلبی باشد، حالا به این امید که میلیونها دلار به فروش برسد در یک حراجی عرضه می شود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، یک تابلو نقاشی منظره از «جان کانستبل» نقاش مشهور بریتانیایی که به تازگی کشف شده است، در حراجی ماه آینده ساتبیز به مزایده گذاشته خواهد شد. انتظار می رود این اثر بین ۴ الی ۵.۳ میلیون دلار معادل ۳ الی ۵ میلیون پوند به فروش برسد.
درحالی ارزش این تابلو نقاشی میلیونها دلار ارزیابی شده است که سال قبل آنرا بعنوان یک اثر تقلبی به قیمت ۴۰، ۰۰۰ پوند فروختند.
حراجی ساتبیز کشف این نقاشی را که «مزرعه گلیب» نام دارد و به تازگی تایید اصالت شده را یک اکتشاف فوق العاده توصیف کرده است.
پیش از این گمان می رفت چهار نسخه از این نقاشی توسط «کانستبل» خلق شده باشد و این نقاشی که مقرر است در هشتم دسامبر به فروش برسد بعنوان یک اثر تقلبی شناسایی شده بود.
این تابلو نقاشی توسط «کانستبل» به یاد دوستش «جان فیشر» خلق شده است. تفاوت این نقاشی با سایر نسخه های مشابه آن این است که در سمت راست نقاشی که بزودی حراج خواهد شد یک آسیاب بادی دیده می شود که در سایر نسخه های «مزرعه گلیب» وجود ندارد.
این نقاشی مدت ها در مجموعه یک مجموعه دار آمریکایی نگهداری می شده است تا این که خانواده او این نقاشی را سال قبل فروختند.
یکی از متخصصان نقاشی های بریتانیایی در حراجی ساتبیز می گوید خانواده این مجموعه دار به کلی فراموش کرده بودند و یا اصلا خبر نداشتند چه چیزی را در اختیار دارند.
سه نسخه دیگر این نقاشی در گالری تیت در لندن نگهداری می شود و چهارمین آنها در یکی از موسسات هنری آمریکا قرار دارد.
«کانستبل» نقاش رمانتیک بریتانیایی بود که بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی منظره های روستاهای بریتانیا شهرت داشت.1400/09/03
14:18:06
0.0 / 5
82
تگهای خبر: فروش , گالری , متخصص , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است