اضافه شدن بخش شیرین ابوعاقله به یک جشنواره کاریکاتور

اضافه شدن بخش شیرین ابوعاقله به یک جشنواره کاریکاتور هنر شهر: دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس تصمیم گرفت برای گرامیداشت «شیرین ابوعاقله» و محکوم کردن رژیم نژادپرست اسرائیل، یک موضوع دیگر به موضوعات سومین جشنواره اضافه کند.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس با صدور اطلاعیه ای از اضافه شدن یک موضوع دیگر به سومین جشنواره کاریکاتور روز جهانی قدس آگاهی داد.
بیانیه این دبیرخانه به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
رژیم اشغالگر قدس که هر روز دست خودرا به جنایت جدیدی آلوده می کند، در آستانه هفتاد و چهارمین سال تاسیس این رژیم منحوس، با قتل یک خبرنگار مسیحی، جهان آزاد و آزادیخواهان جهان را شوکه کرد.
گرچه این رژیم منحوس، تا حالا خبرنگاران، هنرمندان و حتی دانشمندان مختلفی را در داخل و خارج مرزهای فلسطین ترور کرده است، اما کشتن یک خانم خبرنگار، آنهم در صورتیکه لباس ویژه رسانه ها را بر تن داشت، تمامی قواعد انسانی و مقررات بین المللی را به سخره گرفت.
از ین جهت، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس تصمیم گرفت برای گرامیداشت خانم شیرین ابوعاقله، این خبرنگار مظلوم، و نیز محکوم کردن جنایت جدید رژیم نژادپرست اسرائیل، یک موضوع دیگر به موضوعات سومین جشنواره اضافه کند.
«شیرین ابوعاقله؛ دختر فلسطین» موضوعی است که به دو موضوع قبلی مسابقه اضافه می شود.
بدین سبب کارتونیست های شرکت کننده می توانند آثار خودرا در سه موضوع زیر به سومین جشنواره کاریکاتور روز قدس ارسال کنند:
۱. خیانت برخی سران عربی در نرمال سازی روابط با اسرائیل
۲. نکبت روز نکبت (روز تأسیس اسرائیل و آوارگی مردم فلسطین)
۳. شیرین ابوعاقله؛ دختر فلسطین
همین طور هنرمندانی که تا حالا آثار خودرا به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند نیز می توانند در موضوع جدید، حداکثر ۳ اثر دیگر ارسال نمایند.
دبیرخانه جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس»


منبع:

1401/02/31
22:06:40
0.0 / 5
273
تگهای خبر: جشن , جشنواره , حوزه هنری , دبیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است