آسیب شناسی برنامه های مذهبی تلویزیون

فرزند علی سلیمانی: ریتم برنامه های مذهبی منطبق با جوان ها باشد

فرزند علی سلیمانی: ریتم برنامه های مذهبی منطبق با جوان ها باشد فرزند علی سلیمانی (بازیگر فقید سینما و تلویزیون) که در روزهای محرم اجرای یک برنامه مذهبی را عهده دار شده است، درباره ی راه هایی که به رابطه بیشتر مخاطب جوان با برنامه های دینی می انجامد، این نکته را بیان کرد: «لازم است محتوای برنامه های مذهبی به روز و با ساختار روز دنیا منطبق باشد.»


صبا سلیمانی در گفت وگویی با ایسنا درباره ی تجربه حضور در یک برنامه مذهبی توضیح داد: اتفاق جالبی که در این برنامه برایم افتاد، همین روزشماری است که من هنوز هم مشغول خواندنش هستم، چون برنامه روز پخش است؛ به عنوان مثال این که ما بدانیم سال ۶۱ هجری قمری برای مثال دقیقا در روز پنجم و ششم محرم آن زمان چه اتفاقاتی در کوفه و کربلا افتاد.
به نظرم ساختار برنامه که به شکل قصه روایت می شود، جالب است و فکر می کنم برای مخاطبان هم جذاب باشد. پیش از برنامه تحقیقاتی دراین زمینه انجام داده بودم اما وقایع را به شکل تاریخی خوانده بودم؛ در حالی که شکل برنامه ادبی است و داستان گونه روایت می شود. در کل تجربه شیرینی برایم بود.
در این زمینه بخوانید:
مدیران صداوسیما با مناسبت های مذهبی مثل سیل و زلزله برخورد می کنند!
او سپس به این پرسش پاسخ داد که برنامه های مذهبی باید از چه خاصیت هایی برخوردار باشند تا بتوانند با نسل جوان بیشتر ارتباط برقرار کنند؟
سلیمانی اظهار نمود: اگر اینطور برنامه ها ریتم جذاب تری داشته باشند و از آیتم هایی استفاده کنند که جوان ها بیشتر با آنها ارتباط بگیرند، اساسا این اتفاق می افتد. طبیعتا جوان امروزی نمی نشیند شعر خواندن را تماشا کند، چون آنقدر زندگی ها جمع و جور شده که اصلاً کسی فرصت ندارد شعرهای طولانی که یک نفر به شکل دکلمه می خواند را گوش بدهد. به نظرم بهتر است ریتم برنامه های مذهبی مثل ریتم خود جوانان باشد و ساختاری جمع و جور داشته باشد که اگر اینطور باشد اتفاقات بهتری می تواند بیفتد. همین طور اطلاعات برنامه های مذهبی به روز باشد و با برنامه سازی های روز دنیا منطبق باشند.
صبا سلیمانی سپس با یادآوری این که برنامه «خانه زاد» نخستین اجرایش در تلویزیون نیست، متذکر شد: من در سال ۹۳ برنامه «عصر خانواده» را همراه با پدر و مادرم اجرا می کردم و با فضای اجرا آشنایی داشتم. در فضای بازیگری هم پیش از سریال «خوشنام» چندین تله فیلم داشتم اما نمی دانم چرا همه فکر کردند «خوشنام» نخستین تجربه ام در بازیگری بود.
دختر مرحوم علی سلیمانی در آخر در پاسخ به این که آیا دوست دارد بازیگری و اجرا را در تلویزیون ادامه بدهد؟ اینطور اظهار داشت: دوست دارم این دو حیطه را ادامه بدهم به سبب این که رشته تحصیلی خودم در دانشگاه هم ادبیات نمایشی بود. من همیشه مشغول نوشتن نمایشنامه هستم. اجرا هم جز علایقم است و بطور قطع دلم می خواهد ادامه بدهم تا جایی که بتوانم به نقطه قابل قبولی برسم. سریال «خوشنام» هم نخستین تجربه بازیگری ام در زمینه سریال بود اما در زمینه فیلم و تله فیلم قبل از این ها فعال بودم و نخستین بازی ام مربوط به سال ۸۵ بود، پس از آن هم در چندین فیلم دیگر بازی کردم. در زمینه اجرا و بازیگری در تلویزیون هم بتازگی پیشنهادهایی شده که فعلا تصمیم قطعی در موردشان نگرفته ام و برنامه ریزی نکرده ام.
به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، ویژه برنامه «خانه زاد» از تولیدات محرمی شبکه دو سیماست که پخش آن از ۱۱ مرداد ماه شروع شده است. این برنامه گفت و گو محور هر شب ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود و در هر قسمت با یکی از خادمین هیات های مذهبی گفت و گو می کند.
صبا سلیمانی اجرای یکی از بخش های برنامه با نام روزشمار را بر عهده دارد که در این بخش یک داستان از واقعه کربلا متصل به روزهای مختلف دهه اول محرم روایت می شود.1401/05/14
13:53:10
0.0 / 5
36
تگهای خبر: آنتن , بازیگر , برنامه , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است