پیمان جبلی مطرح كرد؛

تحریم ها نشانگر جایگاه پرارزش رسانه ملی است

تحریم ها نشانگر جایگاه پرارزش رسانه ملی است هنر شهر: به گزارش هنر شهر، رئیس رسانه ملی رشادت شهدا، افتخارات و دستاوردهای دانشمندان و نخبگان و سنت های دیرینه کشورمان را از داشته های پرارزش ایران اسلامی توصیف کرد.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما چهارشنبه ۷ دی در شیراز و در آیین افتتاح طرح های جدید مرکز صداوسیمای فارس اظهار نمود: رشادت شهدا، افتخارات و دستاوردهای دانشمندان و نخبگان و سنت های دیرینه کشورمان داشته های پرارزش ایران اسلامی است و باید تلاش نماییم این داشته ها را در غبار حوادث و فتنه ها گم نکنیم، به چشم و سر دست بگیریم و به نسل جوان معرفی نماییم تا دشمن که تلاش می کند این داشته ها به فراموشی سپرده شود، ناکام بماند.
رونمایی از هفت مستند با مبحث شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ
رئیس رسانه ملی در این مراسم از راه ارتباط زنده تصویری، ۲۸۴ پروژه صداوسیمای فارس در قسمت های مختلف را افتتاح و از هفت مستند با مبحث شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ و هم کتاب «سند اقدام» رونمایی نمود.
وی ضمن اشاره به تلاشهای خوب کارکنان صداوسیمای مرکز فارس در تمام سال ها، از زحمات آنان در بازنمایی و اطلاع رسانی مناسب حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (علیه السلام) که صدای مظلومیت مردم و زائرین حرم مطهر را به گوش جهانیان رساند، تشکر کرد.
جبلی همینطور با قدردانی از تولید هفت مستند در ارتباط با شهدای حرم مطهر شاچراغ در حادثه تروریستی اخیر، این مستندها را جذاب و حرفه ای توصیف کرد و از سرعت عمل بالا و کار دقیق، بموقع، اثرگذار و عملکرد قابل قبول صداوسیمای فارس در پوشش این حادثه، حین و بعد از آن، تقدیر نمود.
رئیس سازمان صداوسیما افزود: مرکز فارس در پوشش تشییع ۱۰ شهید گمنام و شناسایی شده دوران دفاع مقدس که همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در سرتاسر استان برگزار شد هم حماسه آفرید، نقش برجسته خویش را در انعکاس این مراسم به صورت صادقانه و فعالانه ایفا کرد و حماسه مردم در ادای احترام به شهدا را به خوبی به تصویر کشید.
تحریم ها نشانگر جایگاه مهم و پرارزش رسانه ملی و کشور در عرصه بین المللی است
بخش دیگر سخنان رئیس رسانه ملی معطوف به موضوعات مهم روز و نقش رسانه ملی در این میان بود. او با یادآوری این که همواره سازمان صداوسیما با تحریم ها روبه رو بوده است اما تحریم گسترده شبکه های برون مرزی و داخلی و حتی ۳ بار تحریم سازمان صداوسیما در عرض دو ماه در نوع خود اعجاب انگیز است، اضافه کرد: همه این ها نشان از جایگاه مهم و پرارزش رسانه ملی و کشور در عرصه بین المللی و ایفای نقش مؤثر آن در بازتاب مسائل اخیر دارد.
جبلی افزود: کشورها و نهادهایی که ادعای آزادی بیان، گردش آزاد اطلاعات و بازتاب صدای مردم را دارند و ادعای آنان گوش فلک را کر کرده است، تحمل ندارند حتی همین رسانه ملی در مرزهای داخل کشور، نفوذ آنها را گرفتار چالش سازد و تبلیغات دروغین و توطئه هایشان را خنثی کند.
وی با اشاره به اینکه مقابله ما با قدرت رسانه ای بیگانه مقابله ای نامتوازن و نابرابر است، اظهار داشت: با توجه به این نابرابری، متواضعانه با حداقل امکانات و منابع و حمایت بین المللی، تلاش می نماییم صدای مردم و نظام اسلامی را به گوش دنیا برسانیم.
رئیس رسانه ملی مطرح کرد: با وجود این که شبکه های صداوسیما را از روی ماهواره بر می دارند، مسؤلان آنرا تحریم و اموال این سازمان را مسدود و حضورمان را در شبکه های اجتماعی محدود می کنند، ما با تلاش و همت و همدلی، عقب نمی نشینیم و با درک عظمت و اهمیت کارمان تلاش می نماییم این مسیر دشوار را با قدرت طی نماییم.
جبلی کشور را درگیر یک جنگ ترکیبی سخت و پیچیده توصیف کرد که به مراتب از جنگ های نرم و سخت معمول، دشوارتر است. او افزود: در این جنگ دشمن تلاش می کند داشته های ما همچون فرهنگ، اعتقادات، روابط اجتماعی، افتخارات ملی و باورهای انقلابی و اعتماد به نفسمان را نابود کند؛ بنابراین وظیفه حراست و صیانت از این داشته ها بر عهده ماست.
تزریق امید به جامعه با احصای افتخارات و دستاوردها
رئیس صداوسیما با یادآوری آنکه رشادت شهدا، افتخارات و دستاوردهای دانشمندان و نخبگان و سنت هایمان جزو داشته های پرارزش ما محسوب می شوند، خواهان انعکاس مناسب و مراقبت از این داشته ها شد که همانند مرواریدی در صدف ایران اسلامی می درخشند.
وی با اشاره به اینکه رسانه ملی باید با احصای افتخارات و دستاوردهای ملی و انتقال آن به نسل آینده، امید را به جامعه تزریق کند، اظهار داشت: برای رسیدن به این اهداف، تولید و تهیه برنامه های فاخر و مخاطب پسند ضروری می باشد.
رئیس رسانه ملی در قسمت دیگری مطرح کرد: ما در حد توان و مقدورات از تمامی اختیارات، امکانات، شیوه ها و روش ها به جهت اینکه اتفاقات خوبی در سازمان صداوسیما رخ دهد، استفاده خواهیم کرد تا با تمام چالش های داخلی و بیرونی سازمان مقابله نماییم.
در تدارکیم سهم تولیدات استانی در آنتن ملی بیشتر شود
حسن عابدینی معاون امور استانهای رسانه ملی هم در این مراسم اظهار داشت: در دوره تحول رسانه ملی به دنبال این هستیم تا بخشی از آنتن شبکه های ملی را در اختیار تولیدات مراکز استانی قرار دهیم تا مردم این مناطق بیشتر خودشان را در قاب رسانه ملی مشاهده کنند.
معاون امور استانهای رسانه ملی با اشاره به اینکه از شمال تا جنوب این استان بیشتر از هزار کیلومتر مسافت و صداوسیمای مرکز فارس در این پهنه بزرگ، بسیار قوی و برخوردار از سرمایه هنرمندانی با انگیزه است، اضافه کرد: مرکز فارس همچنان که در طول تاریخ مهد عظمت و تمدن ایران اسلامی بوده، حالا هم تاریخ ساز و گرانقدر در کشور است.
عابدینی اظهار نمود: در چند ماه گذشته مرکز فارس تلاش گسترده ای در حوزه های مختلف انجام داده که قابل قدردانی است همچون در انعکاس حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (علیه السلام) که با خود فصل جدیدی در حوزه اطلاع رسانی ایجاد کرد.
وی افزود: مرکز فارس مرکزی منسجم و منظم است و در برنامه سازی، سیگنال رسانی و تهیه و تولید برنامه های برند توانسته جای خویش را میان شبکه های ملی باز کند.
جبلی پیش از این مراسم، با حضور در یادمان شهدای صداوسیمای فارس و قرائت فاتحه برای شهید گمنام مرکز، به مقام شامخ حماسه سازان ایران اسلامی ادای احترام کرد و در ابتدای مراسم هم از خانواده شهدای صداوسیمای فارس تجلیل به عمل آورد.
همزمان با نماز مغرب و عشاء، رئیس رسانه ملی با حضور در بارگاه شریف احمدبن موسی (علیه السلام) ضمن زیارت این مضجع شریف، در محل شهادت شهدای مظلوم حادثه تروریستی شاهچراغ حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد، دیدار با خانواده شهید محمدرضا کشاورز از شهدای این حادثه تروریستی، پایان بخش این سفر یک روزه بود.
در جریان این سفر و افتتاح طرح های پرشمار مرکز صداوسیمای استان فارس، حسن عابدینی معاون امور استان ها، مجتبی رضایی، معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، مصطفی محمدی، رئیس مرکز طرح، برنامه و بودجه، مصطفی اصفهانی، مدیرکل منابع انسانی و حسین قرایی، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی، رئیس سازمان صداوسیما را همراهی می کردند.


منبع:

1401/10/10
11:14:34
0.0 / 5
242
تگهای خبر: آنتن , برنامه , تبلیغات , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است