آخرین وضعیت فروش بلیت قطارهای نوروزی

بلیت قطار برای سفر به مشهد در ایام پایانی سال تمام شد

بلیت قطار برای سفر به مشهد در ایام پایانی سال تمام شد هنر شهر: طبق برنامه ریزی انجام شده از جانب شركت راه آهن، پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از روز گذشته برای سفر به مشهد و از بامداد امروز برای سایر مسیرهای ریلی شروع شده كه آخرین وضعیت سامانه ها حاكی از اتمام بلیت سفر به مشهد در ایام پایانی سال جاری دارد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، از ۸ بامداد روز یكشنبه (۱۵ بهمن) سامانه های فروش بلیت برای سفر به مشهد در نوروز سال ۱۳۹۷ شروع شده است كه براین اساس متقاضیان می توانند به شكل حضوری یا اینترنتی نسبت به خرید بلیت خود اقدام نمایند.

بررسی های ایسنا نشان داده است بخش قابل توجهی از ظرفیت های قطارهایی كه در ایام ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه از تهران به مقصد مشهد حركت می كنند به آخر رسیده و تنها تعدادی از قطارهای اتوبوسی همچنان ظرفیت سفر به مشهد را دارند.

البته در ایام ابتدایی سال ۱۳۹۷ همچنان اغلب قطارها به مقصد مشهد ظرفیت خالی می دهند. در دیگر مسیرها هم كه فروش بلیت آنها از بامداد امروز شروع شده وضعیت شبیه به سفرهای مشهد است بدین سان كه مسیرهای پرتقاضا مانند تهران - تبریز، تهران - یزد و تهران - بندرعباس در ایام پایانی سال جاری بخش قابل توجهی از ظرفیت بلیت خویش را به فروش رساندند هرچند هنوز برخی از قطارها برای سفر ظرفیت خالی دارند.

در مسیر برگشت هم بخش قابل توجهی از ظرفیت قطارهایی كه در ایام سوم و چهارم فروردین ماه به مقصد تهران حركت می كنند به فروش رفته، اما همچنان امكان خرید برای بعضی از قطارها باقی مانده است.

راه آهن اعلام نموده كه در نوروز امسال هم افزایش قیمت بلیتی در نظر گرفته نمی گردد هرچند شركت ها برپایه دستورالعمل قبلی در صورتی كه به مسافران در روزهای معمول سال تخفیف داده باشند، می توانند در این ایام تا سقف حداكثر ۲۰ درصد افزایش قیمت بلیت داشته باشند.

براساس اعلام راه آهن در نوروز پیش رو بیش از یك میلیون و ۸۰۰ هزار ظرفیت صندلی برای مسافران ریلی در نظر گرفته شده است.


1396/11/16
15:40:36
5.0 / 5
4149
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است