پیاده گردی نوروزی در تهران، ۲

تهرانگردی حوالی خیابانی که شما را به دل تاریخ می برد!

تهرانگردی حوالی خیابانی که شما را به دل تاریخ می برد! به گزارش هنر شهر، تهران مکانهای تاریخی زیادی را در خود جای داده است؛ اماکنی که تراکم آنها بیشتر در بافت مرکزی و نزدیک بازار شهر است و همین مبحث سبب می شود دیدن آنها در ایام عادی سال به علت شلوغی این بخش از شهر سخت باشد، اما تعطیلات نوروز زمان مناسبی است تا فارغ از هیاهو و ترافیک، این بخش از تهران را ببینیم.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، خیابان «سی تیر» که در گذشته با عنوان خیابان «قوام السلطنه» شناخته می شد، حالا در مرکز شهر تهران و نزدیک به خیابان های مهمی قرار گرفته است که احیانا برای رسیدن به مقاصد مختلفی از آن عبور کرده اید. خیابانی سنگ فرش شده که مکانهای تاریخی مهمی در آن قرار دارد و تا همین چندوقت پیش به علت حضور غرفه های فروش غذا، پررفت وآمدتر بود و حتی برخی این خیابان را با عنوان «Food Street» (محل عرضه غذاهای خیابانی) می شناختند.
البته این تنها نامی نیست که شنیدن آن، افراد را به یاد خیابان سی تیر بیندازد؛ چونکه به علت وجود اماکن مذهبی مختلفی همچون مسجد، کلیسا، کنیسه و آتشکده، برخی خیابان «سی تیر» را «چهارراه یا گذر ادیان» نامیده اند.
برای رسیدن به خیابان سی تیر میتوان با مترو به ایستگاه امام خمینی (ره) رفت و در خیابان امام خمینی (ره) به سمت غرب حرکت کرد. البته قبل از رسیدن به مقصد اصلی، اماکن تاریخی دیگری هم در راه قرار دارد که میتوان آنها را دید.
نخستین جایی که به چشم می آید، موزه بانک سپه است. این موزه در سال ۱۳۴۲ هجری خورشیدی توسط تیمسار فرج الله آق اولی ـ مدیرعامل وقت بانک سپه ـ تأسیس شده است. مجموعه این موزه دوره های مختلف تاریخ ایران (از زمان «لیدی»ها تا امروز) را دربر می گیرد. بازدید از موزه سکه بانک سپه در تعطیلات نوروز از ساعت ۹ تا ۱۵ امکان پذیر است و نیازی به پرداخت ورودیه نیست.
ورودی موزه بانک سپه در خیابان امام خمینی(ره)


منبع:

1403/01/07
10:50:49
0.0 / 5
184
تگهای خبر: خیابان , فروش , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است