دعوت آیت الله جوادی آملی جهت شركت در راهپیمایی روز قدس

دعوت آیت الله جوادی آملی جهت شركت در راهپیمایی روز قدس هنر شهر: آیت الله العظمی جوادی آملی در پیامی ضمن سفارش به حضور حداكثری آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار نمود: این راهپیمایی روز قدس از بهترین سفارش های امام راحل(رضوان الله علیه) است؛ حضور همگان در این راهپیمایی هم تقویت عدل است و هم تضعیف ظلم، هم تقویت مظلوم است و هم تضعیف ظالم.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، متن كامل پیام به شرح زیر است:

«اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(رضوان الله تعالی علیه) و درخواست مغفرت و عنایت ویژه از ذات اقدس الهی برای همه شما روزه داران، مخصوصاً بهره برداری همه شما بزرگواران از فیوضات ایام و لیالی پربركت قدر، از ذات اقدس الهی مسئلت می نماییم به همه خیر و صلاح و فلاح دنیا و آخرت مرحمت كند.

مستحضرید كه پیام رسمی اسلام این است كه ما در تمام نمازها به خدای سبحان عرض می كنیم: ﴿إِیِّاكَ نَعْبُدُ وَ إِیَّاكَ نَسْتَعِینُ﴾؛[1] اعتراف داریم كه تمام نعمت ها از خداست. ﴿صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ﴾؛[2] راه «مُنعم علیهم» را كه انبیا و مرسلین هستند را از خدا می خواهیم. این اصل اول است.

ذات اقدس الهی راه انبیا و مرسلین را در قرآن كریم به صورت شفاف روشن كرد. كلیم او از انبیای بزرگ و از انبیای اولواالعزم است كه ذات اقدس الهی با او سخنان ویژه داشت و فرمود: ﴿وَ أَنَا اخْتَرْتُكَ فَاسْتَمِعْ لِمَا یُوحَی﴾.[3] كلیم الهی به خدا عرض كرد: ﴿رَبِّ بِمَا أَنْعَمْتَ عَلَیَّ فَلَنْ أَكُونَ ظَهِیراً لِّلْمُجْرِمِینَ﴾؛[4] پروردگارا! به پاس احترام نعمتی كه تو به من دادی، من پشتیبان ظالم و اهل ستم نباشم و نیستم.

ما در تمام نمازها این راه را از خدا می خواهیم و می گوییم: ﴿صِرَاطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ﴾. ﴿أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ﴾ در سوره مباركه «نساء» انبیا، صلحا و صدّیقین هستند؛ یكی از بارزترین و مبارزین آنها كلیم حق است كه به خدا عرض كرد: ﴿رَبِّ بِمَا أَنْعَمْتَ عَلَیَّ فَلَنْ أَكُونَ ظَهِیراً لِّلْمُجْرِمِینَ﴾.

مستحضرید كه قدس قبله اول مسلمین بود و مستحضرید كه قریب هفتاد سال است تحت سلطه ظالمان صهیونیسم مقهور آنهاست؛ این را هم مستحضرید كه قریب هفتاد سال است مردم این سرزمین از شهر و دیارشان رانده شدند. این راهپیمایی روز قدس از بهترین سفارش های امام راحل(رضوان الله علیه) است. حضور همگان در این راهپیمایی هم تقویت عدل است و هم تضعیف ظلم، هم تقویت مظلوم است و هم تضعیف ظالم. رضای خدا در این دو عنصر است كه ما از مظلوم حمایت نماییم و ظالم را سرجایش بنشانیم. شركت همگان در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارك رمضان كه روز قدس نامیده شد، برای پشتیبانی از قبله اول مسلمین، اولاً؛ و پشتیبانی از عقل و عدل، ثانیاً؛ و ظالم را سر جایش نشاندن، ثالثاً؛ و ده ها بركات دیگر را هم به همراه خواهد داشت.

امیدواریم همگان در این آخرین جمعه ماه مبارك رمضان كه پیام امام راحل را احیا می كنند، در راهپیمایی شركت نماییم. از ذات اقدس الهی مسئلت بكنیم آنچه صلاح و فلاح دنیا و آخرت این ملت است و آنچه صلاح و فلاح همه جوامع بشری است، خدای سبحان مرحمت كند.»1397/03/17
21:28:11
5.0 / 5
4134
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است