در آغاز اكران در فرانسه

منتقدان ماموریت غیرممكن جدید را تحسین كردند، تام كروز در اوج

منتقدان ماموریت غیرممكن جدید را تحسین كردند، تام كروز در اوج هنر شهر: با اكران فیلم جدید تام كروز از مجموعه ماموریت غیرممكن منتقدان نسبت به این فیلم نظر دادند و در مجموع آن را تحسین كردند.به گزارش هنر شهر به نقل از هالیوود ریپورتر، نقدهایی كه تا الان از فیلم «ماموریت غیرممكن: فال آوت» انتشار یافته اند بیشتر مثبت بوده و منتقدان بیشتر از سكانس های اكشن فیلم تعریف كرده اند.
این ششمین قسمت در فرنچایز «ماموریت غیرممكن» است و در آن تام كروز یك بار دیگر نقش شخصیت اتان هانت از سازمان اطلاعاتی آی ام اف را ایفا می كند. وی در پاریس و لندن ماموران سازمان تروریستی سندیكا را دنبال می كند و تحت تعقیب آنها قرار می گیرد. این فیلم كریستوفر مك كوآری را بعد از موفقیت باكس آفیسی و انتقادی فیلم سال ۲۰۱۵ «ماموریت غیرممكن: ملت سركش» دوباره روی صندلی كارگردانی نشانده است و از بازیگرانش می توان به ربكا فرگوسن، هنری كویل و ونسا كربی اشاره نمود.
تا اینجا منتقدان می گویند ماموریت موفقیت آمیز بوده است. با وجود اینكه تاد مك كارتی منتقد هالیوود ریپورتر گفت خط داستانی فیلم «غیرقابل رمزگشایی» است، در عین حال نوشت كه اكشن فیلم به تنهایی سبب شد فیلم تبدیل به یك «منظره سریع در حال حركت» شود كه «به روشی خارق العاده به جلو حركت می كند.»
او نوشت: شاید هیچگاه پاریس صحنه چنین اكشن خارق العاده ای كه شامل دو صحنه دنبال بازی با موتور و ماشین می شود، نبوده باشد. در صحنه هایی مثل این، هر حسی از لزوم دراماتیك یا هدف واقعی كاملا توسط حس خالص اكشن از میان می رود كه در فرمت آی مكس بسیار هم شدیدتر می گردد. بازسازی زیبای لورن بالفی از تم های آهنگین اصلی فیلم هم در تمام طول فیلم به صحنه های اكشن كمك می كنند.

كریس ناشاواتی از انترتینمنت ویكلی نوشت كه این فیلم ثابت می كند این فرنچایز درست مثل ستاره اش كه به نظر می آید هیچگاه پیر نمی گردد، هیچ وقت قدیمی نمی گردد. با این وجود بر خلاف مك كارتی، این منتقد از خط داستانی فیلم تعریف كرد و گفت «از نظر روایتی جاه طلبانه و به اندازه بدل كاری های جذاب كروز، هوشمندانه است.»
او نوشت: الان وقتش شده كه حداقل این مكالمه را آغاز نماییم كه فیلم های «ماموریت غیرممكن» توانسته اند از فیلم های جیمز باند جلو بزنند.
دیگر مجله ها مثل فوربز هم این فیلم را بعنوان تزیین روی كیكی توصیف كردند كه شاید بتوان آن را بهترین فرنچایز اكشن در تاریخ مدرن سینما خواند. اسكات مندلسون منتقد فوربز گفت «ماموریت غیرممكن» جدید سرعت بدون توقف «مد مكس: جاده خشم»، شدت و سنگینی «شوالیه تاریك» و سبكی خاص دارد كه سبب می گردد دیگر سخت بتوان گفت تام كروز یك بازیگر اكشن تكراری می باشد و نوآوری ندارد.
مایك رایان از آپ راكس در نقد خود به این نكته اشاره نمود كه این فیلم «اسكای فال» مجموعه فیلم های «ماموریت غیرممكن» است از این نظر كه بیننده به جهت اینكه بتواند كاملا از آن لذت ببرد باید تا حدودی فیلم های قبلی را تماشا كرده باشد.
مك كوآری هم از تحسین ها جا نماند و همانند سم آدامز منتقد اسلِیت نوشت این كارگردان توانسته از تضادها و خطوط داستانی گذشته این فرنچایز به نفع خود استفاده نماید. او افزود: شاید بینندگانی هم وجود داشته باشند كه احساساتی نسبت به این شخصیت ها را از فیلم های گذشته با خود دارند و این احساسات فراتر از آن هستند كه فقط به این مربوط باشند كه این شخصیت ها چقدر در حین هدف گیری با تفنگ های تك تیرانداز و آویزان شدن از لبه ساختمان ها جذاب به نظر می رسند. مك كوآری توانست از آن احساسات به نفع خود در داستان استفاده نماید.
نمایش این فیلم از ۱۲ جولای در پاریس شروع شده و آمریكایی ها از ۲۷ جولای به تماشای آن می نشینند.

1397/04/23
00:04:56
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: بازیگر , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است