برنامه های جهاد دانشگاهی برای هفته كتاب

برنامه های جهاد دانشگاهی برای هفته كتاب هنر شهر: رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اظهار داشت: بیست و پنجمین جشنواره ملی «كتاب سال دانشجویی» با شعار «ربع قرن با دانشجو، ۲۵ سال نشر دانایی» همزمان با بیست و ششمین هفته كتاب در سطح ملی برگزار می گردد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین دوره هفته كتاب، عادل تقوی، رئیس انتشارات جهاد دانشگاهی درباره برنامه های این سازمان برای هفته كتاب اظهار داشت: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و معاونت فرهنگی این سازمان برنامه هایی را برای این دوره از هفته كتاب در نظر گرفته اند كه مهم ترین برنامه برگزاری بیست و پنجمین جشنواره ملی «كتاب سال دانشجویی» است كه همزمان با هفته كتاب و در سطح ملی برگزار می گردد.

او افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره روز دوشنبه ۲۸ آبان در تالار فردوسی دانشگاه تهران با شعار «ربع قرن با دانشجو، ۲۵ سال نشر دانایی» برگزار می شود.

تقوی با اشاره به برگزاری نمایشگاه كتاب در دانشگاه ها اظهار نمود: از دیگر برنامه های این سازمان برگزاری مراسم جشن كتاب در دانشگاه ها و نمایشگاه عرضه كتاب های دانشگاهی همزمان با اختتامیه كتاب سال دانشجویی است كه با حضور ناشران دانشگاهی برگزار می شود.

رئیس انتشارات جهاد دانشگاهی افزود: همینطور اردوهای علمی_فرهنگی در قالب دومین دوره «ایران، مرز پر گهر» برگزار می گردد كه شامل بازدید از كتابخانه ملی و باغ كتاب تهران است. نشست های تخصصی در حوزه مسائل كتاب و كتابخوانی، طرح تجهیز كتابخانه های فرهنگی دانشگاه ها با محوریت كتاب های فرهنگی، مراسم تقدیر از مولفان و مترجمان پُركار دانشجویی و ناشران برگزیده در نشر دانشجویی، طرح استفاده از ظرفیت های رسانه های وابسته به جهادكشاورزی برای تبلیغ برنامه های كتاب و عضوگیری و فعالیت های كانون ها برای ترویج كتاب و كتابخوانی و برگزاری نشست های تخصصی با محوریت كتاب های برگزیده دانشجویی با حضور استادان مرتبط و دانشجویان از دیگر برنامه ها در هفته كتاب خواهند بود.

وی تصریح كرد: طرح مطالعاتی «بهار خاموش» از دیگر برنامه هاست كه با مبحث محیط زیست برگزار می گردد. دانشجویان می توانند با مطالعه این كتاب برداشت آزاد خویش را در قالب یك نوشته از كتاب اعلام كنند كه در پایان، نوشته و فرد برتر معرفی خواهد شد.

تقوی با اشاره به افتتاح طرح «راه اندازی مجتمع پردیس كتاب دانشجو» اظهار داشت: این طرح كه مقرر است همزمان با هفته كتاب افتتاح شود، با رویكرد مناسب سازی فضای فرهنگی كتاب فروشان جهت استفاده دانشجویان اجرا می گردد.

رئیس انتشارات جهاد دانشگاهی در انتها در مورد تاثیر برگزاری این برنامه ‍ ها در ترویج كتاب و كتابخوانی در جامعه بیان كرد: با عنایت به ارزیابی ها و نظرسنجی های انجام شده علاوه بر اینكه این برنامه های فرهنگی با استقبال دانشجویان مواجه خواهد شد، ابزاری برای ترغیب دانشجویان جامعه به كتاب و كتابخوانی است.

بیست و ششمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه در سراسر كشور برگزار می گردد.

1397/08/06
15:38:36
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: برنامه , جشن , جشنواره , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است