بهره برداری از بزرگترین شهربازی خاورمیانه در سال آینده

بهره برداری از بزرگترین شهربازی خاورمیانه در سال آینده هنر شهر: مدیر شركت توسعه سیاحان سرزمین ایرانی ها زرندیه با اشاره به اینكه بزرگترین شهربازی خاورمیانه به صورت مجزا برای آقایان و بانوان سال آینده در سرزمین ایرانی ها افتتاح می گردد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، سید احمد موسوی در آیین افتتاح نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و سرمایه گذاری زرندیه اظهار داشت: شهر آیلند بعنوان یكی از بزرگترین و منحصر بفردترین نقاط كشور با وسعتی بالغ بر ۱۷۰۰ هكتار و ۲۵ نوع كاربری گزینه مناسبی با كاربری های گوناگون برای سرمایه گذاری است. این شهر جدید پذیرای سرمایه های كوچك و بزرگ است و مجموعه های ورزشی شامل پیست های ورزشی گوناگون در این شهر توانسته آیلند را به مجموعه ای با كاربری ورزشی در كشور تبدیل كند.
موسوی به قابلیت برگزاری مسابقات ملی و جهانی با ظرفیت جذب ۲۵۰ هزار تماشاگر در هر مسابقه ورزشی در این شهر اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای پارك علم و فناوری با عنایت به نیاز جامعه به رویكردهای علمی و پژوهشی همچون طرح های در دست اجراست كه الان در حال ساخت است و فرصت مغتنمی برای شركت های دانش بنیان برای عملیاتی كردن ایده های آنان است كه از تمامی زیرساخت های لازم برخوردار می باشد.
وی دهكده سلامت آیلند را از دیگر طرح های در دست اجرا عنوان نمود و اظهار داشت: این شهر پذیرای سرمایه گذاران در حوزه سلامت و بهداشت كشور است. برخورداری این شهر از منطقه ویژه اقتصادی از دیگر مزیت های تسهیل در سرمایه گذاری است و باعث رونق صادرات شده است و مجموعه انبارهای گمركی موجود در آن سبب شده است تا روند صادرات رونق بیشتری بگیرد.
موسوی اظهار داشت: شعار شهر آیلند شهری به سبك فرداست و این شهر با بهره گیری از تكنولوژی های جدید و استفاده از نظرات نخبگان و دانشمندان طراحی و راه اندازی می گردد. اولویت ما تولید و توسعه اشتغال است و با جذب سرمایه گذار روند توسعه این منطقه را با جدیت دنبال خواهیم كرد.
وی ابراز امیدواری كرد كه با جذب سرمایه گذاران و راه اندازی سرزمین ایرانی ها بتوان جایگزین مناسبی برای سفرهای تفریحی، ورزشی، سیاحتی، گردشگری و... خارجی تولید كرد و اظهار داشت: این منطقه دارای 24 پروژه در ابعاد استاندارد جهانی است كه سبب كارآفرینی و اشتغالزایی در سطح كشور می گردد.
به قول وی، كسب درآمدهای ارزی و جلوگیری از خروج ارز، جذب سرمایه گذار خارجی، اثبات توانمندی های شركت در اجرای پروژه های عظیم، دستیابی به سرمایه گذاری گردشگری خارجی، تولید امكانات سرمایه گذاری، تولید امكانات لازم فرهنگی، ورزشی، تفریحی، گردشگری، توریستی و سیاحتی و... از مهمترین اهداف شركت توسعه سیاحان سرزمین ایرانی ها است و دریافت مجوزهای لازم، افتتاح منطقه ویژه اقتصادی، راه اندازی پیست های موتورسواری، اتومبیلرانی و دوچرخه سواری، همچون فعالیت های انجام شده این شركت است.
سعید فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مركزی هم در این آیین اظهار داشت: شرایط خاصی در اقتصاد كشور بوجود آمده و یك جنگ ناخواسته اقتصادی به كشور ما تحمیل شده است و باید مانند جنگ نظامی با همدلی و هماهنگی و با پرهیز از منازعات بیهوده و دعواهای بی ثمر به دنبال اهداف متعالی باشیم. دولت وظیفه دارد با حمایت قاطع از تولید و فعالان اقتصادی در جهت دستیابی به این آینده روشن تلاش كند.
فرخی، زرندیه را قطب سرمایه گذاری استان مركزی دانست و اظهار داشت: حجم، تنوع و ظرفیت سرمایه گذاری در زرندیه در استان بی نظیر است و امیدواریم بتوانیم به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نماییم.
وی با اشاره به اینكه سرزمین ایرانی ها در شهر جدید آیلند بزرگترین قطب گردشگری و سرمایه گذاری با كاربری های گوناگون در كشور است، اظهار داشت: فرصت های سرمایه گذاری این شهرستان را باید به تمام كشور و حتی به جهان عرضه نمود و این نمایشگاه فرصتی برای تبیین فرصت های سرمایه گذاری و زمینه ساز حضور موفق سرمایه گذاران در بازارهای جهانی است.
فرخی اظهار داشت: این نمایشگاه باید در سالهای آینده پربارتر و با زیرساخت های بیشتر برپا شود تا بتوان زرندیه را بعنوان نقطه مطلوب سرمایه گذاری به دنیا معرفی نمود. فرصت بالقوه زرندیه بخصوص در سرزمین ایرانی ها بعنوان بزرگ ترین منطقه گردشگری باید به خوبی تبیین شود. انتظار سرمایه گذاران عرضه بهترین خدمات از جانب دولت می باشد كه باید همه دستگاه های اجرایی در این خصوص تلاش مضاعف كنند.
وی، نخستین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی زرندیه را باعث تقویت امیدواری در میان مردم و فرصت های سرمایه گذاری عرضه شده در این نمایشگاه را گوشه ای از ظرفیت های سرمایه گذاری زرندیه دانست و اضافه كرد: حضور سرمایه گذارانی از اقوام مختلف در این نمایشگاه نشان از پویایی اقتصاد استان و كشور دارد.

هادی فدایی، فرماندار زرندیه هم اظهار داشت: زرندیه دارای ظرفیت بالایی در تولید محصولات صنعتی و كشاورزی و قطب تولید محصولات باغی و زراعی در استان مركزی است.
وی افزود: جمعیت كارگری ۱۸ هزار نفری شهرستان مبین آن است كه زرندیه یك شهرستان تولیدكننده است.
وی با اشاره به اینكه فعالان اقتصادی زرندیه با وجود سختی های كار و مشكلات اقتصادی با تمام توان فعالیت می نمایند تا اشتغال حفظ شود و رونق اقتصادی را شاهد باشیم، اضافه كرد: فعالیت هشت هزار نفری جمعیت شهرستان در حوزه صنایع نشان از حضور موفق زرندیه در عرصه صنعت، به نسبت جمعیت آن دارد. بزرگترین مراكز عشایری استان در شهرستان زرندیه قرار دارد و در شهرهای مامونیه زاویه و پرندك شاهد استقرار و فعالیت پویای شهرك های صنعتی هستیم. بزرگترین باغات پسته ارگانیك كشور هم در زرندیه واقع است و این شهرستان سهم بالایی در تولید پسته و سایر محصولات باغی و زراعی دارد.
به قول وی، حدود ۵۰ سرمایه گذار در غرفه های گوناگون این نمایشگاه به معرفی توانمندی ها و ظرفیت های خود در حوزه های صنعتی، كشاورزی و گردشگری پرداخته اند.1397/08/28
18:53:59
5.0 / 5
4183
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است