با همراهی سینماگران ایرانی؛

جشنواره فیلم مقاومت به لبنان رسید، آغاز با ماجرای نیمروز

جشنواره فیلم مقاومت به لبنان رسید، آغاز با ماجرای نیمروز به گزارش هنر شهر پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت عصر روز گذشته و با اكران فیلم سینمایی ماجرای نیمروز رسما در لبنان شروع به كار كرد.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی «فیلم مقاومت»، افتتاحیه جشنواره بین المللی «فیلم مقاومت» عصر روز گذشته دوشنبه ۱۲ آذر ماه در لبنان و همزمان با نمایش فیلم «ماجرای نیمروز» به كارگردانی محمدحسین مهدویان برگزار گردید.
این جشنواره با حضور شیخ علی ظاهر رییس موسسه «الرسالات» لبنان، تعدادی از سینماگران و هنرمندان و مدیران رسانه ای این كشور و هیاتی از سینماگران ایرانی متشكل از محمد خزاعی دبیر جشنواره، حسین صابری مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، محمد حبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمدعلی باشه آهنگر، سید محمود رضوی، محمدحسین مهدویان، رضا رستگار و علاقه مندان سینمای مقاومت در بیروت برگزار گردید.
شیخ علی ظاهر رییس موسسه الرسالات لبنان برگزاری این جشنواره را در لبنان تداوم جریان فرهنگی مقاومت خواند و عنوان كرد: سینما می تواند ابزاری باشد تا ما حقانیت، پایداری و مظلومیت و موفقیت های جریان مقاومت در مقابل استكبار را دوباره به مردم جهان یادآور شویم.
وی افزود: سینما در دنیا بیشتر ابزار سرگرمی است اما برای ما رسانه است.
محمد خزاعی دبیر جشنواره بین المللی «فیلم مقاومت» هم در این برنامه اظهار داشت: جشنواره فرصتی است برای طرح مسائل انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت و اخلاق برای مردم كشورمان و هم فكران مان در دنیا، درست است كه سینما در ایران قدمت بیشتر از صد سال دارد اما سینمای مقاومت، سینمای پس از انقلاب اسلامی است و امروز هم نسل های من كه متولدان پس از انقلاب اسلامی هستند در كنار نسل اول انقلاب دستاوردهای مقاومت را در سینما به تصویر می كشند.
خزاعی با اشاره به اینكه «۴۰ سال پیش در كشور من هم، كار در سینما برای انقلابیون خواب و خیال بود اما امروز ۱۵ دوره است جشنواره سینمای مقاومت برگزار می شود» توضیح داد: شاید امروز برای شما هم تولید فیلم یك آرزو باشد اما همه ما حاضریم كمك نماییم تا در سال های آینده لبنان جشنواره خویش را داشته باشد.
وی افزود: زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت و یاد شهدا كمتراز شهادت نیست و تبریك می گوییم كه با برگزاری این هفته فیلم به ترویج و تقویت جریان فرهنگی مقاومت كمك می گردد و به شیخ علی ظاهر تبریك می گوییم كه بعنوان یك فرمانده فرهنگی مقاومت همیشه در صحنه ها حضور دارد.
علاوه بر برنامه های مختلف و نمایش آثار مستند و كوتاه، چهار فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به كارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، «تنگه ابوقریب» به كارگردانی بهرام توكلی، «ماجرای نیمروز» به كارگردانی محمدحسین مهدویان و «امپراطور جهنم» به كارگردانی پرویز شیخ طادی همزمان با برگزاری جشنواره در بیروت به نمایش در می آیند.
جشنواره بین المللی «فیلم مقاومت» در ادوار برگزاری اش، تاكنون، موفق شده است ۴۷ هفته فیلم مقاومت را در كشورهای مختلف همچون روسیه، قزاقستان، تاجیكستان، افغانستان، تركیه، فنلاند، نیجریه، هند، سوریه، لبنان برگزار كند.

1397/09/13
17:11:19
5.0 / 5
3843
تگهای خبر: آهنگ , برنامه , تصویر , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است