با مروری بر اتفاقات دیروز و امروز درباره الف ویژه

پاسخ رئیس مركز سیمافیلم به كمال تبریزی

پاسخ رئیس مركز سیمافیلم به كمال تبریزی به گزارش هنر شهر رئیس مركز سیما فیلم در پاسخ به اظهارات اخیر كمال تبریزی می گوید: «توقف پروژه ˮالف ویژهˮ نه توسط شما كه توسط سیما فیلم و صرفاً به علت مسائل كیفی و تغییر بازیگر محوری صورت گرفته و ارتباطی به مسائل مالی سازمان نداشته است.»كمال تبریزی پیشتر گفته است: « علت تعطیلی پروژه ˮالف ویژهˮ، من هستم كه به علت عدم پرداخت حق الزحمه عوامل پروژه از جانب سازمان و تاخیر ناعادلانه در پرداخت اقساط، ادامه فیلمبرداری را متوقف كردم.»


حسین كرمی، رئیس مركز سیما فیلم در گفت وگویی با ایسنا درباره سابقه این پروژه اظهار داشت: سریال «الف ویژه» در خلال دو سال و توسط آقای حامد افضلی و نظارت كارگردان محترم جناب آقای محمدرضا هنرمند نوشته شد و قرار بود توسط او ساخته شود اما آقای هنرمند با بزرگواری و به درخواست سیما فیلم پذیرفت برای تسریع در تولید این سریال انصراف دهد و این كار به آقای كمال تبریزی سپرده شد.
او با اشاره به اینكه نظر سیما تولید و پخش این سریال برای رمضان سال ۹۸ بود، افزود: از همان ابتدا و با تاكید فراوان خواسته شد از عواملی در تولید این سریال استفاده گردد كه در مناسبت مهمی مانند ماه رمضان از كیفیت و جذابیت كافی برخوردار باشند. برآورد این پروژه هم بنابراین بیشتر از بودجه های متعارف سایر سریال ها انجام شد.
رئیس مركز سیما فیلم خاطرنشان كرد: به گواه آقایان مسعود تهیه كننده و كمال تبریزی در چندین جلسه، هنرمندان پیشنهادی ایشان برای نقش های مختلف سریال مورد بحث قرار گرفت و رسماً در نیمه دی ماه امسال اعلام گردید افراد انتخابی باوجود كار در تئاتر و سخت كوشی و علاقه زیاد، برای بازی در این نقش ها مورد تأیید سیما نیستند و حتماً باید با چهره های متناسب تری جایگزین شوند تا نیاز قصه‌ی سریال را كه حول محور یك بازیگر نام آشنا و معروف شكل می گیرد تأمین كنند.
كرمی خاطرنشان كرد: كارگردان و تهیه كننده الف ویژه در جلسات مختلف اعلام كردند موفق به پیدا كردن بازیگر مناسب نشدند و كاندیداهای اصلی همگی درگیر پروژه های دیگر بودند و یا نرخ های پیشنهادی بسیار زیاد طلب كردند كه در نهایت از همان افراد استفاده شد؛ البته این نوع انتخاب به چهره های پشت دوربین هم تسری پیدا كرد.
او با اشاره به تعهد كمال تبریزی برای ساخت سریالی در تراز «لیلی با من است» افزود: كارگردان اطمینان داد وجود نا بازیگران و كادر انتخابی لطمه ای به كیفیت كار و محتوای اثر نخواهد زد. اما متأسفانه بعد از بازنگری نخستین سكانس های تولید شده، كیفیت تولید و هم بازی بازیگران مناسب تشخیص داده نشد به گونه ای كه بتواند رضایت مخاطب را تأمین كند بنابراین درخواست توقف تولید و جایگزینی عوامل داده شد. با این وجود، به پیشنهاد كارگردان و تهیه كننده‌ی محترم مقرر شد تولید اندكی ادامه پیدا كند تا لااقل سه قسمت از مجموعه به دست آید و بتوان دقیق تر نسبت به آن قضاوت كرد.
كرمی اضافه كرد: بیستم بهمن ماه این سه قسمت مورد بازنگری قرار گرفت اما به علت انتخاب نامناسب بازیگران و شتاب زدگی در تولید، خروجی چندان متفاوتی با قبل نداشت و جمع بندی همچنان توقف پروژه و تغییر تركیب بازیگران و افزایش كیفیت تولید بود.
رئیس مركز سیما فیلم با اظهار شگفتی نسبت به آنچه اظهارات واژگونه كارگردان این مجموعه و ادعای توقف تولید به دلیل مشكلات مالی عنوان می كند، خاطرنشان كرد: آقای تبریزی، از كارگردانان خوب این سرزمین هستند و تلاش بسیار كردند تا این سریال به ماه رمضان برسد اما این مهم رخ نداد و در یك تصمیم تعاملی و مشترك با وی تصمیم بر تغییر برخی از بازیگران و اصلاح متن گرفته شد.
او خطاب به كمال تبریزی افزود: توقف پروژه «الف ویژه» نه توسط شما كه توسط سیما فیلم و صرفاً به علت مسائل كیفی و تغییر بازیگر محوری صورت گرفته و ارتباطی به مسائل مالی سازمان نداشته است.
به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، مرتضی میرباقری، معاون سیما در نشست اعلام برنامه های نوروزی تلویزیون در پاسخ به پرسشی درباره علت توقف سریال كمال تبریزی اینگونه عنوان نمود كه «ما از تهیه كننده و كارگردان خواسته ایم پس از چند صد دقیقه، تصاویر كار را برای ما بفرستند و اگر كیفیت بالا نباشد از آنها می خواهیم مسیر دیگری را بروند. سریال تبریزی هم سه قسمت ساخته و تدوین شد و تحت بازنگری سیما فیلم قرار گرفت و الان مقرر است با در نظر گرفتن این ملاحظات تغییراتی داشته باشد.»
در ادامه اظهارات معاون سیما، كمال تبریزی، كارگردان سینما و تلویزیون صبح امروز (۱۹ اسفند) درباره سریال «الف ویژه» در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:
«امروز آقای میرباقری معاونت سیما بر مبنای اطلاعات غلطی كه به ایشان رسیده است مزاح نمودند و در مورد سطح كیفی سریال الف ویژه اظهار نظر كردند كه باید در پاسخ گفت اشتباه به عرض آنان رسانده اند و كیفیت دویست دقیقه ای سریال ساخته شده با عنایت به میزان بودجه و ضرب الاجلی كه با فشار بسیار بر سر گروه سازنده برای آماده شدن پروژه جهت پخش در ماه رمضان بود، نه تنها از سطح استاندارد برنامه های تلویزیونی رایج در سیما بالا و بالاتر و بلكه كار گروه بازیگران خوب صحنه تئاتر در آن كاملاً آشكار و درخور توجه است هرچند كه هنوز شهرتی در بین مخاطبان كسب نكرده اند اما نتیجه هنرشان در آینده ای نزدیك دیده خواهد شد بخصوص اینكه با حضور هنرمندانی همچون حسین محجوب، نادر فلاح، فریبا متخصص و … همراه شده است. جناب آقای میرباقری علت تعطیلی پروژه الف ویژه، من هستم كه به علت عدم پرداخت حق الزحمه عوامل پروژه از جانب سازمان و تأخیر ناعادلانه در پرداخت اقساط، ادامه فیلمبرداری را متوقف كردم؛ چراكه این روش در سازمان به امری عادی تبدیل گشته و متأسفانه تلاش شبانه روزی افراد زحمت كش گروه سازنده نادیده گرفته می شود! بد نیست پیش از هر اظهار نظری در هر موردی اطلاعات بی قصد و غرض را از آنان كه از نزدیك دست بر آتش دارند جویا شوید!
عزت زیاد»1397/12/19
22:54:37
5.0 / 5
3859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است