برگزاری مسابقه ویدئویی موسیقی در سراسر كشور

برگزاری مسابقه ویدئویی موسیقی در سراسر كشور هنر شهر: نخستین دوره جشنواره ملّی موسیقی ماهور در چارچوب یك مسابقه ویدئویی در سراسر ایران انجام می شود.


علاقمندان می توانند با ضبط كلیپ یك تا پنج دقیقه ای از نوازندگی خود و ارسال به دبیرخانه ماهور در این جشنواره شركت كرده و آثار دریافتی باز طبق قوانینی كه داوران آن بخش اعلام می كنند داوری خواهد شد.
دبیر جشنواره موسیقی ماهور در گفتگو با ایسنا عنوان كرد: این جشنواره با هدف ایجاد انگیزه در هنرجوها و نمایش توانمندی آنان و همین طور ایجاد رقابت در عرصه نوازندگی است.
سبحان حیدری با اشاره به اینكه اهداف بزرگی برای برگزاری دوره های بعدی جشنواره داریم، افزود: بعنوان نمونه در بخش هارمونیكا، نفر برتر این جشنواره بدون پرداخت ورودی و بطور مستقیم به جشنواره ملی راه پیدا خواهدنمود.
وی با اشاره به دلیلهای برگزاری غیرحضوری این جشنواره اشاره كرد: از آنجائیكه اغلب جشنواره های جهانی باز به سمت ویدئو رفته اند، اهتمام داشتیم همگام با پیشرفت فناوری از پیشتازان این حركت در كشور باشیم تا ضعف بزرگ كمبود جشنواره موسیقی را جبران نماییم.
این نوازنده و مدرس ساز هارمونیكا درباره آثار ارسالی به دبیرخانه اذعان كرد: دریافت آثار بوسیله دبیرخانه ی جشنواره ماهور از ۲۰ اسفند ماه شروع شده و طبق آخرین نظر دبیرخانه تا ۲۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت. در جشنواره ها معمولاً نوازنده ها چون می خواهند از وقت خود استفاده و تمرین بیشتری داشته باشند، ارسال آثارشان را به روزهای آخر موكول می كنند.
حیدری اشاره كرد: نوازنده سازهایی كه در بین بخش های جشنواره نیست می توانند اثر خودرا در بخش آزاد ارسال كنند، در واقع نوازنده ها با هر سازی می توانند در جشنواره شركت داشته باشند.
دبیر و داور بخش ساز دهنی جشنواره موسیقی ماهور اشاره كرد: تمامی مراحل این جشنواره شامل بازنگری، معرفی ۱۰ اثر برتر در هر بخش، معرفی سه اثر برتر جشنواره و اهدای تندیس و لوح تقدیر و… به شكل غیرحضوری انجام می شود و تاریخ برگزاری اختتامیه باز متعاقباً اعلام خواهد شد. نوازندگان معرفی شده بعنوان برترین ها در صورت تمایل می توانند در مراسم اختتامیه حاضر باشند و در غیر این صورت تندیس و جوایز آنان پست خواهد شد.
به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، بخش های مختلف جشنواره ماهور شامل سه تار، هارمونیكا (ساز دهنی)، سازهای كوبه ای، پیانو، گیتار الكتریك، گیتار كلاسیك، گیتار و آواز پاپ، گیتار فلامنكو، فلوت ریكوردر (زیر یازده سال)، ویولن كلاسیك، ویولن ایرانی و آزاد است.
طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره در بخش هارمونیكا (سازدهنی) هیأت داوران "منصور پاكنژاد"، "محمد آئین"، "معصومه جودت" و "سبحان حیدری" و داوران بخش سه تار "میلاد اسماعیلی"، "علی موسوی" و "محمد كرمی" هستند. همین طور "یاسمن موسوی" و "وحید زارعی" مسئولیت داوری بخش ویولن نخستین جشنواره موسیقی ماهور را بر عهده خواهند داشت.
گفتنی است نحوه ی دقیق ثبت نام، زمان بندی جشنواره، شرایط ارسال آثار و سایر اطلاعات موردنیاز در سایت جشنواره به آدرس WWW.MAHOR.NET موجود است.1398/01/17
15:08:36
5.0 / 5
4506
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دبیر , دبیرخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است