وضعیت مرمت عمارت ابتهاج

وضعیت مرمت عمارت ابتهاج هنر شهر: مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 12 در خصوص آخرین وضعیت مرمت عمارت ابتهاج توضیحاتی را اظهار داشت.


فرهند درباره آخرین وضعیت مرمت خانه دكتر عبدالحسین ابتهاج كه در تقاطع خیابان ایران و مجاهدین قرار دارد، گفت: متاسفانه مدتی است در فضای مجازی اخبار نادرستی پیرامون این خانه منتشر شده است كه لازم است توضیحاتی در این خصوص ارائه شود.
وی با بیان این كه در سال 1395 خانه ابتهاج از یكی از ورثه توسط شهرداری تهران و به منظور حفظ میراث شهر خریداری شد، افزود: متاسفانه این ساختمان در حال تخریب بود و شهرداری در 21 تیرماه سال جاری عملیات محوطه سازی و مرمت جداره ها را آغاز كرد.
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 12 با بیان این كه متاسفانه با وجود آنكه این ملك در اختیار بستگان و ورثه قرار داشت، اما نخاله های زیادی ناشی از مداخلات محیطی و انسانی در این خانه جمع شده بود، اظهار كرد: این ملك در حال تخریب به ثبت میراث نیز رسیده است و شهرداری در راستای بهسازی و مرمت جداره ها اقدام كرده است.
فرهند با بیان این كه درختان این خانه خشك و یا پوك شده بود، ادامه داد: متاسفانه عدم رسیدگی به این خانه سبب تخریب ملك و درختان شده بود به گونه ای كه یك چنار این خانه به دلیل عدم رسیدگی پوك و پوسیده شده بود و احتمال سقوط بر روی عمارت وجود داشت.
وی با بیان این كه عملیات محوطه سازی و مرمت و احیاء آن آغاز شده است، افزود: قطعا پس از مرمت كامل این خانه، بهره برداری از این خانه به نفع عموم مردم آغاز می شود.
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 12 با رد هرگونه عملیات تخریب این خانه، اظهار كرد: سازمان میراث فرهنگی و شخص رییس میراث فرهنگی استان تهران از نزدیك در جریان مرمت این خانه قرار دارند و سازمان مذكور نظارت كاملی در خصوص مرمت خانه ابتهاج دارد.
به گزارش ایسنا، دكتر عبدالحسین ابتهاج – وزیر بهداری دوران پهلوی – بوده است كه ملك وی دارای معماری ارزشمندی است.


 

1396/04/30
17:43:26
5.0 / 5
4786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است