برای اهدای جایزه شوپارد؛

بازیگر گودزیلا بعنوان مادرخوانده جشنواره كن ۲۰۱۹ ارائه شد

بازیگر گودزیلا بعنوان مادرخوانده جشنواره كن ۲۰۱۹ ارائه شد به گزارش هنر شهر ژانگ زئی بازیگر چینی فیلم سینمایی گودزیلا: پادشاه هیولاها بعنوان مادرخوانده جشنواره فیلم كن امسال انتخاب گردید تا جایزه شوپارد را به برندگانش اهدا كند.به گزارش هنر شهر به نقل از ورایتی، در نوزدهمین سال اهدای جایزه شوپارد در جشنواره فیلم كن ۲۰۱۹، ژانگ زئی این جایزه را به دو برنده جوان امسال اهدا می كند.
جایزه شوپارد كه از جانب برند شوپارد بوجود آمده هر سال دو جایزه ویژه به بازیگران در حال ظهور (زن و مرد) اهدا می كند.
برندگان این جایزه را یك گروه كارشناس تعیین می كنند تا از دو بازیگر جوان در راه كاری شان حمایت شود. این جایزه از سال ۲۰۰۱ بوجود آمده و هر سال در جشنواره فیلم كن توسط یك اهدا كننده كه از وی بعنوان «مادر خوانده» یا «پدرخوانده» یاد می شود، اهدا می شود.
امسال بعنوان مادرخوانده ژانگ این جایزه را به دو بازیگر جوان زن و مرد اهدا می كند. سال پیش دایان كروگر بازیگر آلمانی اهداكننده این جایزه به جو آلوین و الیزابت دیبیكی بود.
شارلیز ترون، التون جان، رابرت دنیرو، شان پن، كیت بلانشت، جولین مور، جود لاو، گوینت پالترو، ژولیت بی نوش و هلن میرن همچون پدرخوانده ها و مادرخوانده های پیشین كن بوده اند.
ازرا میلر، شایلین وودلی، لوگان لرمان، جیمز مك آووی، جان بویگا و گائل گارسیا برنال همچون دریافت كنندگان پیشین این جایزه بودند. ماریون كوتیار سال ۲۰۰۴ این جایزه را دریافت كرد.
ژانگ ۴۰ ساله كه برای نقش آفرینی در فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» شهرت جهانی یافت دومین ارائه كننده چینی است كه این جایزه را به برندگانش اهدا می كند. گانگ لی در سال ۲۰۰۲ عرضه كننده این جایزه بود. ژانگ و گانگ با هم در سال ۲۰۰۵ در فیلم «خاطرات یك گیشا» بازی كرده بودند.
در مراسم اهدای این جایزه كه در آگورا نزدیك جشنواره برگزار می شود، پی یر لسكور رئیس جشنواره، تیری فرمو مدیر هنری كن و كارولین شوفل مدیر هنری شوپارد شركت می كنند.
ژانگ زئی كه كارش را با بازیگری در اپرای چینی آغاز كرد با كارگردان بزرگی همچون ژانگ ییمو، انگ لی، وونگ كار وای، چن كایگه، تسوئی هارك، لو یه، سیجون سوزوكی، فنگ شیائوگانگ و راب مارشال كار كرده است.
وی تابحال نامزد جوایز پرشماری همچون سه جایزه بفتا و یك جایزه گلدن گلوب شده است.
ژانگ بازیگر فیلم در دست اكران «گودزیلا: پادشاه هیولاها» است كه از ۳۱ ماه می راهی سینماها می شود.

1398/02/20
13:48:06
5.0 / 5
3793
تگهای خبر: بازیگر , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است