از افتتاحیه رسمی یك نمایش تا چند خبر دیگر از سینما و تئاتر

از افتتاحیه رسمی یك نمایش تا چند خبر دیگر از سینما و تئاتر به گزارش هنر شهر افتتاحیه رسمی نمایش «یك زن، یك مرد» به كارگردانی هوشمند هنركار، تدارك اجرای «وانهاده»، نقد و بررسی «خانه دیگری»، معرفی هیات انتخاب جشنواره فیلم شهر و... همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


نمایش «یك زن و یك مرد» به كارگردانی هوشمند هنركار با حضور تعدادی از هنرمندان به صورت رسمی راه اندازی شد.
به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، نمایش «یك زن و یك مرد» كه این شب ها در موزه استاد انتظامی روی صحنه می رود، با حضور چهره های حوزه تئاتر، سینما و سیاست عصر روز جمعه ۲۵ خرداد ماه به صورت رسمی افتتاح شد.
اسماعیل محرابی، دكتر قاسم شعله سعدی، فرزانه نشاط خواه، جمشید جهان زاده، بابك محمدی، حسین افشار، بیژن افشار، اصغر نجات، محمدرسول صادقی، منصور میرزابابایی، علی طاهری، علی یعقوب زاده، بهمن روزبهانی، رضا آشفته، فریده آگاه، سارا عابدی، بهارك توسلی… همچون هنرمندان، شخصیت ها و نویسندگانی بودند كه به تماشای نمایش «یك زن و یك مرد» نشستند.
این اثر كه توسط هوشمند هنركار بازنویسی شده، نوشته الكسی آربوزوف با ترجمه مهین اسكویی است كه از ۲۰ خرداد ماه در موزه استاد انتظامی روی صحنه رفته است.
«یك زن و یك مرد» قصه عاشقانه زن و مردی را در یك آسایشگاه روایت می كند كه كاظم هژیرآزاد و ناهید مسلمی نقش این دو شخصیت را ایفا می كنند.
هنركار خود، طراحی صحنه و نور نمایش «یك زن و یك مرد» را برعهده دارد و سیما سامانی (طراح لباس)، علیرضا عباسی، فاطمه پوشپاس (دستیاران كارگردان)، فاطمه پوشپاس (منشی صحنه)، ابراهیم حسینی و مینا قانع (عكاس)، سهیلا علیپور (طراح پوستر و مواد تبلیغاتی)، سمیه علیپور (مدیر روابط عمومی) و علیرضا عباسی (مسئول تبلیغات) دیگر عوامل این نمایش اند.
نمایش «یك زن و یك مرد» هر شب ساعت ۱۹: ۳۰ در موزه استاد انتظامی روی صحنه می رود.
تدارك «وانهاده» برای اجرا در تئاتر شهر
نمایش"وانهاده"به نویسندگی و كارگردانی امین بهروزی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.
«وانهاده» قبل از این با همكاری كمپانی تئاتر "گلوب" گرجستان و با حضور بازیگران ایرانی و گرجستانی تولید و به صحنه رفته است.
امین بهروزی سال قبل نمایش"روزهای بی باران"را در تئاتر شهرزاد روی صحنه برد و گفته می شود بیشتر از ۱۰۰ اجرای عموم در ایران و خارج از كشور داشت.
بهروزی تابحال نمایش هایی چون “گستره سكوت”، “غروب بارانی بیست و پنج خرداد هفتاد و شش”، “شوفاژنشین ها” و … را به روی صحنه برده است.
نمایش «وانهاده» در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود و اطلاعات تكمیلی نمایش اعلام خواهد شد.

خانه دیگری" در فرهنگسرای ارسباران اكران و نقد می شود
فیلم سینمایی «خانه دیگری» به كارگردانی بهنوش صادقی یكشنبه 26 خرداد ماه 1398 ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران نمایش داده شده و بعد از آن با حضور عوامل نقد و بررسی می شود.
به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مرجان می بایست ظرف ده روز، پولی را برای پدرش تهیه نماید. او در خلال این مسیر با موانعی روبرو میشود كه زندگی زناشویی اش را هم تحت الشعاع قرار می دهد.
گوهرخیراندیش، پژمان بازغی، لیلا زارع، ناصر هاشمی، علیرضا جعفری، روشنك گرامی، مهنوش صادقی، رابعه مدنی، امیر صادقی و متین ستوده بازیگران فیلم خانه دیگری هستند.
بهنوش صادقی كارگردان، عباس اكبری تهیه كننده، مهنوش صادقی نویسنده و بازیگر، كورش جاهد كارشناس سینما و جمعی دیگر از عوامل و بازیگران فیلم میهمانان پانصد و نهمین نشست باشگاه فیلم تهران هستند.
علاقمندان برای حضور دراین نشست می توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا رجوع و یا با شماره های 20- 22872818 تماس بگیرند.
هیأت انتخاب و داوری بخش محله و اقلام تبلیغات سینمای ایران جشنواره فیلم شهر معرفی شدند
اعضای هیأت انتخاب و داوری بخش محله و اقلام تبلیغات سینمای ایران هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر عرضه شدند.
به گزارش ستاد خبری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، هاشم میرزاخانی دبیر این دوره از جشنواره طی حكمی شبنم قلی خانی، هادی مقدم دوست و داریوش یاری را بعنوان اعضای هیأت انتخاب و داوری بخش محله و آرش معیریان و مسعود نجابتی و ساعد نیك ذات را بعنوان اعضای هیأت انتخاب و داوری بخش اقلام تبلیغات سینمای ایران این رویداد هنری انتخاب كرد.
هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی از 26 الی 31 تیرماه سال جاری در شهر تهران و در پردیس سینما گالری ملت برگزار می گردد.
فراخوان دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منتشر شد
فراخوان دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان كه از ۲۷ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸در قالب دو بخش مسابقه و ویژه (نمایش كودكان و نوجوانان) برگزار می شود، منتشر گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، فراخوان دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منتشر گردید.
این جشنواره توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با مشاركت اداره كل هنرهای نمایشی و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با شعار «ارتقای فرهنگ شهروندی» از ۲۷ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ در شهر لاهیجان برگزار می شود.
دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در دو بخش مسابقه و ویژه (نمایش كودكان و نوجوانان) برگزار می گردد.
آثار بخش مسابقه از میان نمایش های خیابانی متقاضی با اولویت محورهای مورد تاكید جشنواره انتخاب می شود. این بخش رقابتی و سقف پذیرش آثار در آن ۱۲ نمایش است. آثار این بخش نباید قبل از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شركت كرده باشند. متقاضیان شركت در این بخش باید لوح فشرده حاوی فایل تصویری و مدارك مورد نیاز را در مهلت مقرر به دبیرخانه جشنواره شهروند لاهیجان ارسال نمایند.
ستاد برگزاری جشنواره برای سومین سال پذیرای نمایش های تولید شده در چارچوب آثار زنده و عروسكی در بخش ویژه (نمایش كودكان و نوجوانان) می شود. علاقه مندان به شركت در این بخش می توانند آثار خویش را با موضوعات مناسب این گروه سنی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. سقف پذیرش آثار در این بخش ۴ اثر است و به صورت غیررقابتی برگزار می گردد اما به انتخاب تماشاگران به برخی از برگزیدگان این بخش جوایزی اهدا خواهد شد.
موضوعات مورد توجه در دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به این شرح است: شهروند و رونق تولید، شهروند و فرهنگ ایثار و شهادت، شهروند و آگاهی از حقوق شهروندی، شهروند و صدمه های اجتماعی، شهروند و ترویج كتاب و كتاب خوانی، شهروند و حقوق كودك و نوجوان، شهروند و محیط زیست (چالش ها، مخاطرات، راهكارها)، شهروند و مشاركت مسئولانه در صرفه جویی منابع انرژی، حفظ فضای سبز، اموال عمومی، مدیریت زباله و پسماند، ترافیك و...، شهروند و پشتیبانی از تولیدات داخلی (با رویكرد ویژه به چای ایرانی).
مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر خیابانی شهروند ۷ مرداد ۱۳۹۸، زمان اعلام لیست آثار برگزیده ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ و زمان برگزاری جشنواره از ۲۷ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ است.
دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در لاهیجان، خیابان امام خمینی(ره)، انتهای پارك بعثت (باغ ملی)، جنب انجمن خوشنویسان واقع شده است و از راه تلفن ۴۲۲۴۵۰۵۴ ( با كد ۰۱۳) و آدرس http: //shahrvand-lahijan.ir هم می توان با آن درارتباط بود.
فراخوان تولید فیلم های مستند با مبحث كارآفرینی
مركز گسترش سینمای مستند و تجربی با مشاركت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران، فیلم های مستندی در حوزه ی كارآفرینی و تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن تولید خواهد نمود.
به گزارش روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، توجه به مبحث كارآفرینی از این جهت دارای اهمیت است كه تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در حوزه ی كارآفرینی، یكی از الزامات جهان امروز است. توسعه جوامع در گرو اندیشه و ساختارهای خلاقانه و گسترش آن در سطوح مختلف اجتماع بوده است؛ بنابراین رواج فرهنگ كارآفرینی بعنوان یك مسئولیت بر دوش همه ی اركان فرهنگی كشور است.
برپایه ی این گزارش، طبق تعاریف علمی كارآفرینی به فرآیند خلق ارزش های جدید مادی یا معنوی گفته می شود كه از راه تلاش و راهبرد متعهدانه و با درنظر گرفتن نتایج ناشی از آن محقق می شود.
مبحث كارآفرینی پیوند جدایی ناپذیری با نوآوری و خلاقیت دارد و از این جهت به یك شخصیت انسانی كه واجد توانمندی های منحصربه فردی است، مربوط می شود. پس بخشی از این تولیدات به فیلم های شخصیت محور و پرتره اختصاص می یابد. بخشی دیگری از این تولیدات هم به توانایی های بالقوه و ظرفیت های موجود در كشور توجه دارد.
این ظرفیت ها كه در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، جغرافیایی و فرهنگی در گستره ی كشور پراكنده شده اند، در اولویت تولید قرار دارند. محیط زیست، كسب وكارهای نوین و آموزش آن هم از دیگر موضوعات مورد توجه این فراخوان تولید است. همینطور تولید فیلم های مستند پژوهش محور با بررسی تاریخ كارآفرینی در ایران و جهان هم مورد حمایت این مجموعه قرار می گیرد.
گفتنی است: این فیلم ها در دو قالب مستندهای نیمه بلند و بلند تولید می شوند. در اولین مرحله متقاضیان می بایست طرح های خویش را به صورت خلاصه و مكتوب به معاونت مستند مركز گسترش سینمای مستند و تجربی (به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، طبقه سوم)ارائه نمایند. در مرحله بعد پرسش نامه ای طراحی شده كه فیلمساز باید همزمان با عرضه سیناپس، اطلاعات مورد نیاز برای ارزیابی آنرا تكمیل كند. ضمن اینكه متقاضیان ساخت مستندهای پرتره باید همراه با عرضه طرح، چند دقیقه فیلم از شخصیت مورد نظر را ارانه دهند. بعد از بررسی اولیه و تایید طرح عرضه شده، تصویب نهایی پروژه منوط به عرضه فیلمنامه و پژوهش كامل است.1398/03/25
17:32:24
5.0 / 5
4100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است