وزیر كشور: حقیقت یابی، مهمترین وظیفه رسانه هاست

وزیر كشور: حقیقت یابی، مهمترین وظیفه رسانه هاست هنر شهر: وزیر كشور مهمترین وظیفه رسانه ها را حقیقت یابی بیان كرد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار كه بعدازظهر امروز در محل وزارت كشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار نمود: ۱۰سالی بطور مستقیم و دو سالی غیر مستقیم در حوزه رسانه و اطلاع رسانی بودم و شاید بتوانم خودم را بعنوان كسی كه الفبای كار خبر، پیچیدگی ها، حساسیت ها و ظرفیت هایش را می داند، بدانم.
وی افزود: انسان روزانه صدها انتخاب انجام می دهد كه مبنای آنها اگاهی و اطلاع است. انتخاب یكی از خاصیت های انسان است و رابطه مستقیمی با معرفت، آگاهی و علم دارد. در حوزه خبر كار ما اطلاع رسانی، آگاهی رسانی و تامین مقدمات تحلیل و تصمیم است و هرچه میزان مسئولیت و فعالیت بالا می رود، نوع و سطح انتخاب و تصمیم متفاوت می شود.
بگفته وی، امروز نقش و كاركرد رسانه ها در حجم، كیفیت و نحوه اطلاع رسانی اهمیت بسیار زیادی دارند و در هر لحظه با كارشان در زندگی مردم حضور دارند، حضوری از نوع انتخاب و تصمیم. همین طور رسانه ها در روابط، دولت ها، حاكمیت و چگونگی ساخت فضای حیاتی جامعه ها نیز نقش دارند و به سبب این اثرگذاری ها و تعاملات و ارتباطات، هر روز نقش آنها قوی می شود.
رحمانی فضلی اشاره كرد: اگر از من بپرسند مهمترین وظیفه رسانه ها چیست پاسخ خواهم داد حقیقت یابی. همین طور اگر كمك نماییم كه افراد بر طبق حقایق و واقعیات تصمیم بگیرند، تصمیمات به ثواب نزدیكتر خواهد بود.
رحمانی فضلی خطاب به خبرنگاران گفت با اشاره به اینكه شما با ابزاری كه دارید می توانید در چگونگی شناسایی و كشف حقیقت برای مردم موثر باشید اظهار داشت: انسان به صورت فطری به دنبال زیبایی، خیر و حقایق هستند و حقیقت بهترین زیبایی است بدین سبب اگر در حوزه رسانه كارتان كشف حقیقت باشد در اصل خلق زیبایی می كنید. این موارد می تواند به زندگی شور و نشاط و انگیزه دهد.
دامه داردمنبع:

1398/05/19
18:46:25
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: زیبایی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است