امام جمعه شهركرد تاكید كرد:

لزوم توجه به تعامل و ارتقای فرهنگی در مبحث گردشگری

لزوم توجه به تعامل و ارتقای فرهنگی در مبحث گردشگری به گزارش هنر شهر نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به مقوله گردشگری بعنوان یك منبع پایدار درآمد، اظهار داشت: انتظار می رود در مبحث گردشگری تعامل و ارتقای فرهنگی مورد توجه واقع شود و از این ظرفیت ملی در این راستا استفاده گردد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدعلی نكونام هشتم مهرماه در دیدار با معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با اشاره به اینكه نگاه مردم به مقوله میراث فرهنگی مطلوب و خوب است، اظهار نمود: با این وجود نگاه ها به اداره میراث فرهنگی مثبت نیست و برای ایجاد نگاه مثبت باید تعامل این تشكیلات با مردم بیشتر از پیش باشد.
وی با تقسیم بندی میراث فرهنگی موجود به دو گروه، اظهار داشت: قسمتی از میراث فرهنگی هم اكنون توسط مردم استفاده می شود و انتظار مردم این است كه زمینه ثبت و ماندگاری این آثار فراهم گردد و در این خصوص، امر و نهی یا قانون سفت و سخت كارساز نیست بلكه باید حس همدلی میان مردم با مسئولان همواره حكمفرما باشد و مردم نیز از این امكانات به درستی استفاده كنند.
حجت الاسلام نكونام بخش دوم میراث فرهنگی را مكان ها و آثار متروكه ای كه دیگر قابل استفاده نیستند دانست و اضافه كرد: در این خصوص نیز مردم انتطار دارند كه علاوه بر ثبت این آثار در لیست آثار ملی، از حالت موجود دربیایند و چهره تاریخی شان احیا شود كه این امر مستلزم مراقبت و دقت مسئولان است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مقوله گردشگری بعنوان یك منبع پایدار درآمد، بیان كرد: انتظار می رود در مبحث گردشگری تعامل و ارتقای فرهنگی مورد توجه واقع شود و از این ظرفیت ملی در این راستا استفاده گردد.
وی تاكید كرد: لازم است به مقوله گردشگری با درنظر گرفتن فرهنگ اصیل دینی و ارزش های الهی پرداخته شود كه با جان و تن این جامعه عجین شده است، برگرفته از فطرت پاك انسان است، برایش فداكاری ها شده و خون ها ریخته شده است چونكه اگر گردشگری به ارتقای فرهنگی منجر نشود حتی اگر با آلاف الوف اقتصادی هم همراه باشد، سراسر خسارت است.
امام جمعه شهركرد در ادامه صنایع دستی را یكی از عرصه های اقتصادی مهم كشور دانست و اظهار داشت: این مقوله كه درآمدزاست و در اقتصاد مقاومتی نیز بدان توجه شده است، نگاه جهانی را به سمت كشور جذب می كند و خیلی از كشورها نگاه مثبتی به صنایع دستی ایران دارند و هر چه برای آن هزینه و كار شود، در واقع سرمایه گذاری شمرده می شود.
وی بیان كرد: مقوله صنایع دستی كه بیشتر در بین اقشار كم درآمد و روستاییان رواج دارد، باید بیشتر از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد و دغدغه حل مشكلات شامل اعطای تسهیلات، تهیه مواد اولیه، ایجاد بازار خوب برای محصولات و... از طرف آنان وجود داشته باشد.
حجت الاسلام نكونام با اشاره به تحریم های موجود، اظهار داشت: تحریم ها خصوصاً در زمینه هنر و صنایع دستی كارساز نیست و كشور به ثبات لازم رسیده است و صنایع دستی ایران در همه جای جهان جای خودرا باز كرده است، بدین سبب می توان از شیوه های گوناگون زمینه عرضه این محصولات به جهان را فراهم نمود.
منبع:

1398/07/08
21:03:21
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است