آغاز هفته فیلم كودك با 23 نفر

آغاز هفته فیلم كودك با 23 نفر هنر شهر: هفته فیلم «كودك» با نمایش فیلم سینمایی «۲۳ نفر» به كارگردانی «مهدی جعفری» شروع شد.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، اولین روز از «هفته فیلم كودك»، عصر شنبه ۱۳ مهر با فیلم «۲۳ نفر» مهدی جعفری در سالن زنده یاد عباس كیارستمی بنیاد سینمایی فارابی شروع شد.
مهدی جعفری، كارگردان فیلم سینمایی «۲۳نفر» قبل از آغاز نمایش این فیلم در «هفته فیلم كودك» اظهار داشت: فیلم «۲۳نفر» تلاش گروهی من و دوستان نازنینی است كه كنار من بودند. از آقای فرآورده گرفته تا دیگر همكاران خوبم كه بعد از سال ها پیگیری بالاخره سال قبل به نتیجه رسید و ساخته شد و همه همدلانه در آن كار كردند. «۲۳ نفر» روایتی از قهرمانان نوجوانی است كه با همه احوالات نوجوانی، شیطنت ها، رشد عقل و آگاهی، خودسری ها و نافرمانی كردن یا نكردن ها و این كه چگونه می تواند مقاومت خویش را در شرایط سخت نشان بدهد و... تصویر شده اند. فیلم در عین حال كه روایتی از سه دهه پیش است، ولی این داستان خاص و بسیاری از داستان های دوران جنگ، از این نظر شنیدنی اند كه می توانند برای نسل امروز و فردا، نكانی را در دل خود داشته باشند. نكاتی كه ما تلاش می نماییم، برای انتقال آنها، از مستقیم گویی و نصیحت كردن پرهیز نماییم تا روایت فیلم، بر ناخودآگاه مخاطب اثرگذار باشد.
جعفری در ادامه اظهار داشت: تلاش ما بر این بود كه اشكالات رایج چنین فیلم هایی را تكرار نكنیم؛ یعنی جای مانیفست دادن و كوشش برای عرضه نصیحت و پیام، واقع گرایانه و جذاب، یك رویداد واقعی را نشان بدهیم، اما بتوانیم به زبان سینما، بر ذهن مخاطب، اثر بگذاریم.
مجتبی فرآورده تهیه كننده فیلم سینمایی «۲۳ نفر» هم اظهار داشت: فیلم «۲۳ نفر» نمایشی از مردم امروز سرزمین ما در ۲۷ سال پیش است و خصوصیت فیلم، توجه به این نكته است كه نوجوانان روز گذشته، چگونه برای عزت می جنگیدند و مقاومت می كردند.
«هفته فیلم كودك» به همت بنیاد سینمایی فارابی و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، به منظور فراهم ساختن زمینه ای برای دیدار هنرمندان، منتقدان، اصحاب رسانه، تهیه كنندگان، پخش كنندگان، سینماگران و نویسندگان حوزه كودكان و نوجوانان، تا ۱۸ مهر از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن زنده یاد عباس كیارستمی بنیاد سینمایی فارابی ادامه دارد؛ انیمیشن بنیامین (محسن عنایتی)، منطقه پرواز ممنوع (امیرداسارگر)، قطار آن شب (حمیدرضا قطبی)، اقیانوس پشت پنجره (بابك نبی زاده) و تورنا۲ (سیدجواد هاشمی) فیلم های روزهای آینده این هفته فیلم هستند.
منبع:

1398/07/13
22:18:27
5.0 / 5
4026
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است