با همكاری تهیه كننده روسی؛

مرشد و مارگریتا ایجاد می شود

مرشد و مارگریتا ایجاد می شود به گزارش هنر شهر باز لورمن كارگردان استرالیایی برای ساخت رمان كلاسیك روسی مرشد و مارگریتا انتخاب گردید.به گزارش هنر شهر به نقل از ددلاین، در صورتیكه باز لورمن دارد آماده می شود تا پروژه «الویس پریسلی» را برای برادران وارنر كارگردانی كند، برای كارگردانی رمان «مرشد و مارگریتا» برگزیده شد.
این فیلم اقتباسی با اقتباس از رمان پرطرفدار میخائیل بولگاكوف ساخته خواهد شد.
امتیاز ساخت فیلم برمبنای این رمان توسط سوتلانا میگونووا-دالی تهیه كننده فیلم زندگینامه ای «افسانه شماره ۱۷» كه برنده اسكار شد خریداری شده و لورمن با وی برای ساخت این فیلم همكاری می كند.
این پروژه از پروژه هایی است كه لورمن برای ساخت آن اشتیاق زیادی داشت.
«مرشد و مارگریتا» از شاهكارهای ادبی قرن بیستم است و نگاهی فانتزی و طنزی بسط یافته به اركان مختلف جامعه شوروی دارد. این رمان در تاریك ترین دوران رژیم استالین نوشته شد و در تمام طول زندگی بولگاكف انتشار آن ممنوع ماند. سرانجام این رمان سال ۱۹۶۰ منتشر گردید و به سرعت به پدیده ای ادبی در سراسر جهان بدل شد. این اثر الهام بخش خلق آثار دیگری شد كه ترانه رولینگ استون با عنوان «سمپاتی برای شیطان» همچون آنهاست.
لورمن ۵۷ ساله كه «گتسبی بزرگ» را سال ۲۰۱۴ با اقتباس از رمان مشهور فیتزجرالد ساخت، در این زمینه گفته است: كشش من به این داستان به بیشتر از ۲۰ سال پیش برمی گردد و مدت ها اهتمام كردم تا حقوق این كتاب فوق العاده را به دست آورم.
وی اضافه كرد: از این كه سرانجام فرصت انجام این پیدا شده كه تفسیری از این كار ارائه شود، واقعا هیجان زده هستم.
لورمن با كمپانی فیلمسازی خودش یعنی «باز و شركا» در ساخت این پروژه همكاری می كند.
لورمن فیلمبرداری «الویس پریسلی» را از فوریه در استرالیا شروع می كند. آستین باتلر بازیگر «روزی روزگاری در هالیوود» بازیگر اصلی این فیلم است. تام هنكس نیز در نقش كول تام پاركر ظاهر خواهد شد.

1398/09/21
15:54:33
5.0 / 5
4503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است