جدیدترین آمار فروش گیشه ی سینماها

جدیدترین آمار فروش گیشه ی سینماها به گزارش هنر شهر از آغاز آذرماه امسال ۶ فیلم جدید روی پرده های سینماها تهران و شهرستان ها رفتند و در مجموع فروش كل گیشه سینما در این ماه ۲۹ و نیم میلیارد تومان شده است كه در مقایسه با همین بازه زمانی پارسال حدود ۱۱ میلیارد تومان افزایش فروش را شاهد بوده ایم.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، آمار فروش فیلم های سینمایی در آخرین هفته آذر بر مبنای اطلاعات موجود در سامانه فروش سینمای ایران به این شرح است:

فیلم سینمایی «جان دار» ساخته حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری كه از بیستم آذرماه اكران خویش را در سینماهای سراسر كشور شروع كرده تا امروز بیشتر از ۷۳۰ میلیون تومان فروش داشته و ۵۱ هزار مخاطب آنرا در ۷۲ سینما تماشا كرده اند.

فیلم دفاع مقدسی «۲۳ نفر» به كارگردانی مهدی جعفری كه از هفته گذشته روی پرده سینماها رفت با در اختیار داشتن ۳۵ سالن سینما، ۱۷۸ میلیون تومان فروش داشته و ۱۴ هزار نفر مخاطب آنرا تماشا كرده اند.

فیلم «خداحافط دختر شیرازی» ساخته افشین هاشمی با در اختیار داشتن ۴۷ سالن سینمایی، بعد از دو هفته اكران ۱۹۳ میلیون تومان فروش داشته و ۱۴هزار نفر مخاطب داشته است.

انیمشین سینمایی «آخرین داستان» به كارگردانی اشكان رهگذر كه از ۶ آذرماه روی پرده سینماها رفته با اكران در ۴۰ سالن سینمایی تا امروز به فروش ۲۸۷ میلیون و ۱۶۷ هزار تومانی رسیده و بیشتر از ۲۱ هزار مخاطب داشته است.

فیلم سینمایی «لیلاج» داریوش یاری بعد از گذشت سه هفته از آغاز نمایش خود در سینماها با جذب ۷هزار مخاطب به فروشی حدود ۸۸ میلیون تومانی رسیده است، این فیلم سینمایی تا امروز در ۴۳ سینما نمایش داشته است.

فیلم اكشن «معكوس» پولاد كیمیایی با در اختیار داشتن ۶۲ سالن سینمایی در كشور و بعد از گذشت سه هفته اكران با جذب ۱۱هزار نفر مخاطب به فروش ۱۳۹ میلیون تومانی دست یافت كه از این مقدار ۷۷ میلیون تومان سهم فروش آن در تهران بوده است.

كمدی «چشم و گوش بسته» ساخته فرزاد موتمن بعد از بیشتر از یك ماه اكران و نمایش در ۱۸۷ سالن سینمایی ۶۴۲ هزار مخاطب را به سینما كشاند و به فروشی ۷ و نیم میلیاردی رسید كه نیمی از این مقدار حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است.

فیلم «سمفونی نهم» به كارگردانی محمدرضا هنرمند كه اكرانش را از نیمه آبان ماه در سینماها شروع كرد با جذب ۵۷هزار مخاطب و نمایش در ۸۷ سینما ۷۳۰ میلیون تومان فروش داشته است.

كمدی «مطرب» مصطفی كیایی با نمایش در ۱۹۶ سالن سینمایی و آغاز اكران از نیمه آبان ماه با جذب بیشتر از دو میلیون مخاطب، ۲۵ میلیارد تومان فروش داشته كه از این مقدار ۱۳ میلیارد سهم فروش در سینماهای تهران بوده است.

انیمشین «بنیامین» به كارگردانی محسن عنایتی، فیلم تخیلی «تورنادو» سید جواد هاشمی و فیلم نوجوان «منطقه پرواز ممنوع» ساخته امیر داسارگر كه نمایش خویش را از نیمه آبان ماه در سینماهای سراسر كشور شروع كرده اند، به ترتیب بیشتر از دو میلیارد تومان، ۶۳۳ میلیون تومان و سه و نیم میلیارد تومان فروش داشته اند.

دو فیلم سینمایی «آشفتگی» ساخته فریدون جیرانی و «مشت آخر» به كارگردانی مهدی فخیم زاده هم از امروز ۲۷ آذر ماه روی پرده سینما رفتند.
1398/09/27
18:13:39
5.0 / 5
4531
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است